Vždy o krok napřed​

Třídy TBD

Wonderland Academy je soukromá jazyková základní škola, jež buduje plynulé vyjadřování svých žáků v češtině a angličtině, od druhé třídy také ve španělštině či němčině. Školní vzdělávací program Wonderland Academy je koncipován tak, aby vyhovoval jak žákům s předchozí znalostí anglického jazyka, tak i těm, kteří ji zatím nemají.

Wonderland Academy je školou, která si zakládá na vstřícnosti, přátelských vztazích mezi dospělými i dětmi a útulném prostředí. Malý počet dětí ve třídách umožňuje nejen individuální přístup ke každému žákovi, ale přispívá též k rodinné atmosféře, která ve škole panuje.

Ojedinělý vzdělávací program

Originální vzdělávací koncepce Wonderland Academy spočívá v simultánní česko-anglické výuce většiny předmětů. Ve třídě jsou standardně přítomni dva učitelé, Čech a rodilý mluvčí, kteří se při vedení hodiny střídají. Ve škole je tímto způsobem nastaveno přirozené bilingvní prostředí, ve kterém děti snadno získají schopnost tzv. code-switchingu, tj. přepínání z jednoho jazykového kódu do druhého.

Wonderland Academy je jedinou školou v České republice, ve které je code-switching základním pilířem jazykové výuky.

Další benefity naší základní školy

Kombinujeme klasické i moderní metody výuky

Ve Wonderland Academy se zaměřujeme na kombinaci nejnovějších vzdělávacích principů včetně kritického myšlení, Step by Step a dalších. Víme, že každé dítě je jiné, a tak volíme individuální přístup. Také proto využíváme při spolupráci s dětmi poznatků osobnostní typologie MBTI, která umožňuje hlubší porozumění jednotlivým typům osobnosti dítěte, způsobům, jakým přistupuje k učení, a zároveň napomáhá vyučujícímu odhalit individuální výukové potřeby žáka.

Moderní a bezpečné prostředí

Snažíme se, aby se děti cítily ve své škole příjemně a spokojeně. Všechny prostory jsou moderně a funkčně zařízené a slouží k rozvoji ducha i těla. Naleznete zde útulné třídy, knihovnu se studovnou, hernu nebo nově vybudovaný gymnastický sál. Obědy a svačiny se podávají v prostorné jídelně. Stále zdokonalujeme školní zahradu s certifikovanými herními prvky, která byla v loňském roce obohacena o venkovní multifunkční sportoviště.

Zdravé stravování

Nejen láska, ale i škola prochází žaludkem 🙂 A to od dopolední svačiny až po tu odpolední. Ve Wonderland Academy se pro děti snažíme zajistit pestrou a vyváženou stravu, která odpovídá moderním požadavkům na dětskou výživu. Samozřejmostí je dodržování pitného režimu. Od ledna 2019 spolupracujeme s českou firmou Ekolandia.

Jídlo je připravováno výhradně z čerstvých surovin. Vše se vaří brzy ráno nebo kuchaři využívají metodu sous vide – noční dlouhé vaření při nízké teplotě, aby maso bylo šťavnaté a v jídle zůstaly zachovány minerály a vitamíny. Jídelníček je tvořen ve spolupráci s nutriční terapeutkou Bc. Martinou Kučerovou.

Dle přání rodičů zajišťujeme pro děti i dopolední a odpolední svačiny. Rádi vyjdeme vstříc i strávníkům se speciálními dietními požadavky. Ekolandia nabízí také možnost přípravy pokrmů bez lepku, vajec či mléčných produktů.

Svoz školním autobusem

Nabízíme svoz dětí naším školním autobusem dle individuální dohody. Autobus je vybaven bezpečnostními pásy a dětskými autosedačkami.