Charita

Charita

Dobrá věc se podařila!
S podporou rodičů ZŠ Wonderland Academy jsme v úterý 10. 12. 2019 rozprodali 134 Wonkových čokolád. Celkově jsme tak vybrali 4.550,- Kč, které naše škola zaokrouhlila na tisíce nahoru, a tuto částku jsme obratem poslali nadaci Patron dětí na podporu devítileté Rozárky.
Rozárka bydlí s maminkou a dvěma brášky v azylovém domě. Tam utekli před tatínkem, který její maminku psychicky i fyzicky týral. Nyní se rodině podařilo získat prázdný sociální byt, kam se budou brzy stěhovat. Rozárka si moc přeje novou postel. Právě tu – díky vám, milí rodiče – letos dostane od Ježíška. Celý příběh si můžete přečíst zde.

Podzimní srdíčkové dny 2019

Srdečně Vám děkujeme za organizaci podzimních Srdíčkových dnů. Prosím, předejte naše poděkování Vašim šikovným dětem, které se do sbírky zapojily a které si poděkování opravdu zaslouží.

Jejich pomoc je pro "naše" děti nenahraditelná.

S poděkováním a přáním krásných dnů.
Zdenka Hollerová - Život dětem

Non Uniform Day - spolupráce s Patronem dětí

Ve středu 10. dubna proběhl ve Wonderland Academy Non Uniform Day, který byl prvním počinem našeho nového celoškolního projektu spolupráce s Patronem dětí. Jeho smyslem je pomáhat dětem, kterým v životě nepřálo štěstí. V online databázi jsme si vybrali příběh desetileté Andrejky, která vyrůstá v sociálně slabé rodině, stará se o 6 mladších sourozenců a touží alespoň jednou zažít letní tábor s koňmi. Její sen má cenu 5 700 Kč. Chtěli jsme Andrejce dopřát ten zázrak, že se jí sen splní, proto jsme se částkami 60 – 100,- Kč složili, aby Patron dětí mohl táborový poukaz zakoupit. Konečná částa 10 920,- předčila naše očekávání. Zbytek peněz pomůže ještě jinému dětskému přání.

Jarní srdíčkové dny 2019

Od pondělí 25. 3. 2019 probíhaly ve Wonderland Academy jeden týden tradiční Jarní srdíčkové dny. Děkujeme všem, kteří zakoupením drobných předmětů přispěli na pomoc potřebným dětem. Tentokrát jsme vybrali 3 670 Kč.

Podzimní srdíčkové dny 2018

Během týdne od 17. 9. do 21. 9. 2018 se naše škola opět zapojila do projektu Podzimní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem. Zakoupením drobných předmětů jsme pomohli rozšířit dobrovolnou sbírku finančních prostředků na pomoc dětem. Děkujeme všem rodičům, žákům a zaměstnancům školy, kteří se rozhodli přispět. Společnými silami jsme vybrali rekordní částku 3 760 Kč.

Jarní srdíčkové dny 2018

Na jaře 2018 jsme potřebným dětem předali částku 1 700 Kč. Děkujeme všem dětem, jejich rodičům i zaměstnancům školy za finanční příspěvky pro dobrou věc.

Zimní srdíčkové dny 2017

Ještě před Vánocemi organizovala ZŠ Wonderland Academy Zimní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem. I tentokrát pomohli žáci, rodiče a zaměstnanci školy zakoupením drobných dárkových předmětů rozšířit dobrovolnou sbírku finančních prostředků pro potřebné děti. Velký zájem ze strany kupujících byl především o CD s vánočními písněmi a koledami. Nakonec jsme dětem věnovali částku 2 900 Kč.

Podzimní srdíčkové dny 2017

Ve školním roce 2017/2018 se naše škola hned během měsíce září zapojila do projektu Podzimní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem. Zakoupením drobných předmětů jsme pomohli rozšířit dobrovolnou sbírku finančních prostředků na pomoc dětem, které neměly dosud tolik štěstí a musí se vyrovnávat s nejrůznějšími obtížnými životními situacemi. Společně se nám podařilo vybrat 3 035 Kč.

Srdečně Vám děkujeme za organizaci podzimních Srdíčkových dnů ve Wonderland Academy. V příloze posíláme děkovný certifikát jako náš projev vděčnosti za Vaši pomoc a podporu. Prosím, předejte naše poděkování Vašim šikovným dětem, které se do sbírky zapojily a které si poděkování opravdu zaslouží. Jejich pomoc je pro "naše" děti nenahraditelná.
Zdenka Hollerová

Jarní srdíčkové dny 2017

Během předposledního březnového týdne se naši žáci a rodiče opět zapojili do projektu Jarní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem. Wonderland děti měly radost ze zakoupených drobných předmětů a pomohly tak rozšířit dobrovolnou sbírku finančních prostředků na pomoc nemocným, handicapovaným a opuštěným dětem v rámci celé České republiky, které se ocitnou v obtížné životní situaci. Tentokrát se nám podařilo vybrat 2 560 Kč.

Dopis od Diakonie

V lednu 2016 započala spolupráce Diakonie ČCE – SKP v Praze se základní školou Wonderland Academy.

Škola ve spolupráci s dětmi a jejich rodiči zorganizovala úžasnou sbírku oblečení, dárků a věcí, které potřebují maminky v našem azylovém domě pro své děti. Věci ze sbírky, zejména výtvarné pomůcky, byly dále využity ve službě pro rodinu a dítě v klubu Robinson, kam dochází děti ze sociálně slabých rodin.

Děti v našem azylovém domě velmi potěšily dárky k narozeninám, neboť tímto způsobem byla splněna jejich tajná přání. Dárky, které zakoupili rodiče z Wonderland Academy, udělaly velkou radost všem obdarovaným, kteří se kvůli tíživé situaci své rodiny někdy nemají důvod usmívat. Otevřít více

V návaznosti na skvělou spolupráci v jarním období proběhl v měsíci září knoflíkový den. Děti společně s rodiči zakoupily ručně vyráběné knoflíčky jako dárek pro své maminky, tatínky či blízké. Díky této sbírce se podařilo vybrat krásných 2000,- Kč, které budou použity ve prospěch dětí ze sociálně slabých rodin. Spolupráce se školou Wonderland Academy je opravdu velmi přínosná a věříme, že bude pokračovat i v budoucnosti.

Děkujeme všem učitelům, žákům školy i jejich rodičům za pomoc pro ty, kteří se ocitli v těžké životní situaci.

Pracovníci Diakonie ČCE – SKP v Praze

Podzimní srdíčkové dny 2016

Hned v prvním měsíci školního roku 2016/2017 se uskutečnil Charitativní týden. V každé třídě proběhla diskuze o smyslu charitativních akcí, o podpoře potřebných a o integraci v každém slova smyslu. Společně jsme vybrali 2 165 Kč na pomoc dětem se závažným onemocněním.

Knoflíkové dny

Hned druhý týden v září 2016 se nesl v charitativním duchu. Žáci měli možnost zakoupit knoflíky a pomoci tak malým i velkým v tíživých situacích. Knoflíky jsou dvojího druhu, některé se dají připnout, jiné se musí přišít. Výrazný zájem byl o knoflíky připínací, které si žáci mohli okamžitě hrdě připnout na klopu svého školního saka.

Život dětem

Ve školním roce 2015/2016 se škola účastnila jarních Srdíčkových dní. Žáci nakupovali magnetky, náramky i pravítka na pomoc dětem se závažným onemocněním.
Celkem se vybralo 3 050 Kč. Na zpět se nám dostal tento krásný upomínkový list. Každá třída si ho společně s třídním učitelem pročetla a vystavila. Bylo úžasné vidět, jak jsou děti na sebe pyšné, že dokázaly pomoci druhým lidem.