Zažili jsme

Dětský fotbalový pohár

Ve středu 30. 3. 2022 se vybraní žáci z 1. a 2. třídy účastnili Dětského fotbalového poháru a statečně reprezentovali naši školu. Dva týmy vybojovaly 3. a 7. místo, a zabezpečily tak postup školy do semifinále, kde se utkají s dalšími postupujícími školami. Všem hráčům patří veliké díky a držíme jim palce při účasti na semifinálových utkáních.

SPIRIT WEEK 2022

V týdnu od 14. 3. do 18. 3. 2022, tedy po jarních prázdninách, jsme si užili „Spirit week“, jehož součástí byl i čtvrteční zelený Den svatého Patrika. Žáci prožili dny spojené se zábavným oblečením a různými tematickými aktivitami.

Hravé lyžování

V týdnu od 28. 2. do 4. 3. 2022 jezdili někteří naši prvňáci a druháci lyžovat do ski areálu Chotouň. Počasí jim přálo, sluneční paprsky svítily tak akorát, aby našim malým lyžařům nerozpustily poslední zbytky sněhu, které potřebovali pro své první oblouky :-).

Masopust 2022

Ve čtvrtek 24. 2. 2022 proběhl na prvním stupni naší školy projektový den Masopust. Děti ten den přišly do školy v maskách a prostřednictvím zábavných her a soutěží si připomněly tuto pěknou českou tradici. I sluníčko nám přálo. Koblihy na školní zahradě všem chutnaly.

Tři králové 2022

Ve čtvrtek 6. 1. 2022 proběhl ve třídách na prvním stupni projekt „Tři králové.“ Děti si připomněly příběh z dávné historie a nyní již ví, co znamenají slova písně „My tři králové jdeme k vám.“ Pojmy Kašpar, Melichar, Baltazar či kadidlo a myrha už jim nejsou cizí.

Mikuláš 2021

V pátek 3. prosince 2021 navštívil děti ve třídách Mikuláš se svými pomocníky.

Halloween 2021

Kdypak se to letos ve škole zbarvilo do černa, červena či oranžova? Dýně, strašidla, příšery či kostlivci nás měli povoleno navštívit v úterý 2. 11. 2021. Ten den totiž ve škole proběhla Halloween Party! Bylo strašidelně veselo :-).

Vesmírná konference - projekt třídy 4.A

Žáci ze třídy 4.A pracovali nad rámec výuky na vlastním projektu s tematikou vesmíru, při němž si vyzkoušeli formu konference.

Book Fair

Wonderland Academy již několik let spolupracuje s nakladatelstvím anglické literatury pro děti. Oblíbený Book Fair tentokrát proběhl na zahradě školy v pátek 15. října 2021. Děti se prostřednictvím workshopů seznámily s různými tituly a poté si mohly knihy vybrat a zakoupit. Děkujeme všem rodičům, kteří zakoupením knih podpořili cestu svých dětí ke čtenářství. Zároveň se nám podařilo obohatit školní knihovnu o nové tituly.

T-Mobile Olympijský běh

V pátek 27. 9. 2021 se uskutečnil dlouho ohlašovaný T- Mobile Olympijský běh. Možnost se společně hýbat a sdílet radost z pohybu využilo celkem 40 běžců, od nejmladších prvňáčků až po zkušené osmáky.

Podzimní prázdniny

27.-30.10.2021 jsou podzimní prázdniny. Školka je uzavřena. Těšíme se na Vás opět v pondělí 1.11.2021.

Adaptační kurz Zbraslavice

Žáci šestého ročníku zahájili školní rok adaptačním kurzem v rekreačním areálu Zbraslavice. Cílem adaptačního kurzu bylo vzájemné poznání spolužáků mezi sebou a s jejich novým třídním učitelem. Žáci prostřednictvím týmových aktivit a her podpořili rozvoj vzájemné spolupráce a posílili třídní kolektiv.

International Dot Day

Naše škola podpořila v týdnu od 13. 9. do 17. 9. rozličnými aktivitami ve všech třídách mezinárodní Dot day, který připadl na středu 15. 9. 2021. Cílem aktivit bylo podnítit děti k tvůrčímu myšlení, úvahám a diskusím o kreativitě, osobnostním růstu a nevyhnutelnosti chybování. Ve středu 15. 9. mohli žáci nechat doma školní uniformu a přijít v oblečení s puntíky.

Zahájení školního roku 2021/2022

Ve středu 1. září 2021 proběhlo ráno na školní zahradě a následně v kmenových třídách slavnostní zahájení školního roku 2021/2022. Kromě všech našich stávajících žáků jsme v našich řadách uvítali dvě třídy nových prvňáčků. Jaký bude školní rok tentokrát? Pevně věříme, že co nejvíce "prezenční".

Letní kempy 2021

Ani během letních prázdnin jsme se ve Wonderland Academy nenudili. Pro naše žáky jsme uspořádali sedm týdenních kempů, které tematicky zasahovaly do různých oblastí. Děti objevovaly přírodu, sportovaly, tvořily, zažily týden plný hudby a divadla nebo konverzovaly anglicky či španělsky. Každopádně se vždy společně dobře pobavily a zažily mnohá nová dobrodružství.

Zahradní slavnost 2021

Jsme potěšeni, že jsme nakonec mohli do našich kalendářů zaznamenat termín letošního společného neformálního setkání před prázdninami. Zahradní slavnost proběhla v areálu naší školy v úterý 29. 6. od 15 hodin. Nechybělo lákavé občerstvení, hudba, mlhoviště, skákací hrady a další zábavné atrakce.

Školy v přírodě 2021

Náročný covidový "online" školní rok jsme naštěstí nakonec ukončili prezenčně :-) na školách v přírodě, a to v týdnu od 21. 6. do 25. 6. 2021. Žáky z 1. a 2. ročníku hostil hotel TOP Benecko, žáci ze 3. a 4. ročníku absolvovali plaveckou školu v přírodě v Sušici a ti nejstarší z 5. až 7. ročníku pobývali v Martinově boudě v Benecku. Radost všech byla opravdu veliká.

Čarodějnice

V pátek 30. 4. 2021 si děti ve školní družině připomněly v odpoledních hodinách lidový zvyk spojený s pálením čarodějnic. Již během týdne si ve družině nebo výtvarně zaměřených hodinách vyráběly čarodějnice, ze kterých pak vytvořily galerii. Součástí aktivit bylo i oblíbené opékání špekáčků na školní zahradě.

Den Země 2021

Během 14 dubnových dní probíhalo ve Wonderland Academy projektové vyučování na podporu ochrany životního prostředí. Celosvětově uznávaný Den Země připadl na čtvrtek 22. 4. 2021.

Spirit week

V týdnu od 15. 3. do 19. 3. 2021 jsme si společně s anglickou sekcí ZŠ WA užili „Spirit Week“, jehož součástí byl i středeční Den svatého Patrika.

Masopust 2021

V pátek 5. 2. 2021 proběhl v prvních a druhých třídách projektový den Masopust. Děti se prostřednictvím zajímavých soutěží a zábavných her seznámily s touto pěknou českou tradicí. Koblihy chutnaly všem :-).

Ranní rozcvička s Lydkou

Každé úterý a čtvrtek vedla paní učitelka Lydka dobrovolnou online ranní rozcvičku. Všichni zájemci o „sportovní nastartování“ z řad žáků se mohli připojit vždy od 8:25 prostřednictvím odkazu ve svém rozvrhu pro distanční výuku.

Děti online - webinář

Co děti na internetu a sociálních sítích tak láká? To a ještě mnohem více jsme se dozvěděli na webináři Děti online. Probrali jsme témata, jako jsou bezpečí na internetu, vliv mobilních technologií na proces učení, paměť a spánek, pravidla pro používání mobilního telefonu či nastavení rovnováhy online a offline světa pro děti. Webinář se pro WA rodiče uskutečnil 18. 2. 2021.

Projekt Tři králové

V prvním lednovém kalendářním týdnu proběhl na naší škole projekt „Tři králové.“ Seznámili jsme se s příběhem z dávné historie. Druháci pak dostali rozstříhané věty příběhu na samostatných papírcích a skládali je do správného pořadí. V hodinách výtvarné výchovy si děti vyrobily svou královskou korunu, malovaly kometu, vybarvovaly omalovánky. Poslechli jsme si píseň „My tři králové jdeme k vám.“ Pojmy Kašpar, Melichar, Baltazar či kadidlo a myrha už nám nejsou cizí.

Mikuláš 2020

Mikuláš přišel tento rok do Wonderland Academy v pátek 4. 12. a poprvé ho doprovázela hrozně hodná čertice. Peklo se nad našimi žáky smilovalo a nikoho neodneslo snad proto, že prázdných lavic si učitelé za poslední týdny užili dost a dost :-).

Halloween 2020

V letošním školním roce byl Halloween v naší škole tak trochu jiný. V úterý 27. 10. nám dýně, příšerky, čarodějnice a kostlivci vlezli až do online výuky a zaplavili nám obrazovky. Však koukněte sami :-).

Usborne Book Fair

Naše škola hostí pravidelně nakladatelství anglické literatury pro děti USBORNE. Tentokrát proběhl Book Fair v pátek 25. září. Velké poděkování za organizaci patří anglickému týmu Wonderland Academy a samozřejmě také rodičům, kteří svým dětem zakoupili spoustu hodnotných knih, čímž nejen podpořili cestu svých dětí ke čtenářství, ale zároveň i přispěli k obohacení školní knihovny novými tituly.

Plavecká ŠVP 2020 - Pec pod Sněžkou

Od neděle 13. 9. 2020 do pátku 18. 9. 2020 se žáci čtvrtých a pátých tříd účastnili plavecké školy v přírodě, která se konala v Peci pod Sněžkou. Žáky hostil hotel Energetik a Krkonoše jim celý týden ukazovaly příjemnou tvář babího léta. Společně všichni prožili mnohá dobrodružství a zasportovali si nejen ve vodě, ale i v kopcích.

Zahájení školního roku 2020/2021

Školní rok 2020/2021 jsme slavnostně zahájili v aule školy v úterý 1. 9. 2020. Nejen pro prvňáčky bylo vše nové, žáci druhého stupně a páťáci ten den poprvé zavítali do třetího patra školy, kde je přivítaly čerstvě dokončené zbrusu nové třídy.

Letní kempy 2020

Léto ve Wonderland Academy bylo nabité a mimořádně úspěšné. Jako kompenzaci za omezený provoz školní družiny a odpoledních aktivit ve 2. pololetí jsme dětem nabídli sedm rozličných tematických kempů v podobě týdenních příměstských táborů. Zastoupeny byly například oblasti hudební, výtvarná, sportovní, ale i přírodovědná či kutilství. Účast byla hojná, děti se vyřádily a strávily pohodové chvíle se svými kamarády.

Crazy Hair Day

Den dětí, tedy pondělí 1. 6. 2020, jsme v tomto školním roce vyhlásili dnem bláznivých účesů. Kdy jindy vyzkoušet prapodivné či doslova umělecké kreace na své hlavě? Posuďte sami, zda se nám to podařilo :-).

Pasování prvňáčků na čtenáře

Ve středu 27. 5. 2020 přišel do prvních tříd samotný král Ota První, aby pasoval děti na čtenáře. Prvňáčci úspěšně zvládli celou cestu do Království čtenářů. Na památku dostaly děti Pamětní list i s podpisem krále.

Teambuilding 5. B

Ve středu 20. 5. 2020 proběhl ve Wonderland Academy Teambuilding třídy 5. B. Děti zažily prima akci s novými spolužáky a společně všichni zdolali rozličné nástrahy!

Škola nanečisto

Ve středu 20. 5. 2020 uvítaly naše lavice budoucí prvňáčky. Opravdově do nich usednou až v září, nyní si to se svou budoucí paní učitelkou a novými kamarády vyzkoušeli nanečisto. Wonderland Academy tím našla nové posily do všech profesí světa :-).

Den otevřených dveří - 10. 3. 2020

Druhý den otevřených dveří v tomto školním roce se konal v úterý 10. 3. 2020. Od 9.00 do 11.30 bylo možné si prohlédnout prostory školy a probíhaly individuální schůzky zájemců s vedením školy.

Lyžařský kurz 2020

První březnový týden, a to od 2. 3. do 6. 3. 2020, jsme vyrazili se žáky Wonderland Academy opět na oblíbený lyžařský kurz do Pece pod Sněžkou. Ubytování nám poskytla, stejně jako loni, horská chata Pražská bouda. Tentokrát bylo počasí opravdu pestré. Navštívily nás postupně déšť, chumelenice, pořádný "fučák" i výstavní slunečno. I když se stále mluvilo o nejteplejší zimě, užili jsme si pořádnou sněhovou nadílku pro lyžaře i snowboardisty, dobrou náladu a v neposlední řadě domácí ranní rohlíky :-).

Hasiči ve škole

V pondělí 24. 2. 2020 odpoledne navštívili naši základní školu dobrovolní hasiči z městských částí Libuš a Chodov. Poutavým výkladem a konkrétními ukázkami všem přiblížili svou záslužnou a obtížnou práci. Žáky seznámili s mnoha riziky, která mohou nastat, a poučili je, jak se chovat v krizových situacích. Velice děkujeme za jejich ochotu a držíme moc palce v jejich nasazení!

Den otevřených dveří - 11. 2. 2020

V úterý 11. 2. 2020 se ve Wonderland Academy konal Den otevřených dveří. Zájemci mohli na vlastní kůži zažít náš školní život, nahlédnout do výuky či navštívit ostatní prostory školní budovy a promluvit si s vedením školy, učiteli i samotnými žáky.

English Theatre

V pondělí 20. 1. 2020 se v aule školy konalo představení v anglickém jazyce pro 3. až 5. ročník. Žáci se seznámili s panem Suitsem, bláznivým vědcem, který postavil "Travel Machine", a jeho asistentem Kikim, jenž dokáže komunikovat se zvířaty. Cestovali s nimi po celém světě, aby našli nové zvířecí přátele, kteří se připojili k jejich taneční párty.

Beseda o myslivosti

V úterý 14. 1. 2020 navštívil školu pan Maxa, který si pro děti připravil besedu na téma myslivost. Podělil se s nimi o spoustu zajímavých informací, které se týkaly lesa a zvířat žijících v něm. Všichni už například vědí, jaký je rozdíl mezi rohy a parohy. Pan Maxa měl s sebou i živý doprovod, psa Broka, který prý v životě tolik dětí pohromadě neviděl :-).

Coffee Morning - 15. 1. 2020

První Coffee Morning v novém kalendářním roce se uskutečnilo ve středu 15. 1. 2020 v aule školy od 8:45. S rodiči jsme mimo jiné diskutovali o tom, jak je pro nás důležité formování žáků v oblasti slušného chování.

Vánoční koncert 2019

I v tomto školním roce se v šeberovském kostele uskutečnil tradiční vánoční koncert naší základní školy, a to ve čtvrtek 19. 12. 2019. Na chvíli jsme se zastavili, odpočinuli a poslechli vánoční melodie nejen v češtině v podání žáků všech našich tříd. Bylo to příjemné setkání plné adventní pohody.

Wonka's Golden Ticket

Vánoce jsou časem pohádek, zázraků a splněných přání. Ve Wonderland Academy jsme podpořili splnění vánočního přání vybranému dítěti z databáze dobročinného fondu Patron dětí, kterému zašleme výtěžek z akce Wonka's Golden Ticket. V úterý 10. 12. 2019 bylo možné na recepci školy zakoupit za 50 Kč „kouzelnou čokoládu“. Děkujeme všem, kteří se rozhodli přispět na dobrou věc.

Mikuláš 2019

Mikuláš se svou družinou čertů a andělů nás letos navštívili ve čtvrtek 5. 12. 2019. Co myslíte? Podlehl spíše hartusení čertů nebo přímluvám andělů :-).

Vánoční tvoření ve WA 2019

Neformální setkání rodičů, dětí a učitelů spojené s předvánočním tvořením proběhlo v tomto školním roce ve středu 27. 11. 2019. V jídelně školy se v pohodové atmosféře vyráběly mimo jiné adventní věnce, abychom si jimi zkrášlili své příbytky :-).

Lípa Wonderland Academy

Výročí 30 let od sametové revoluce a pádu totalitního režimu v bývalém Československu jsme v naší základní škole oslavili mimo jiné zasazením Lípy republiky na prostranství u kruhového objezdu v Dobronické ulici, a to v pátek 15. listopadu v 10:30 hodin za přítomnosti starostky MČ Praha Kunratice Lenky Alinčové, místostarosty Kunratic Ivana Hýži a dalších významných hostů.

Den otevřených dveří

V úterý 5. 11. 2019 otevřela škola Wonderland Academy od 9.00 do 14.00 své dveře všem zájemcům. Mnozí rodiče přišli i se svými dětmi, možná budoucími prvňáčky či žáky jiných ročníků, aby nám nahlédli "pod pokličku". Zažili běžný školní den, prohlédli si prostory školní budovy či zahrady a zeptali se na vše, co je zajímalo.

Halloween 2019

Pozor, pozor, letos jsme Halloween slavili ve čtvrtek 31. 10. 2019. Už od rána bylo ve škole pořádně rušno. Strašidla, příšerky a kostlivci nás věrně doprovázeli dopoledním učením i odpoledními zábavnými aktivitami. Všechny třídy byly velmi kreativní a pomohly vytvořit tu pravou strašidelnou atmosféru školy. Soutěž o nejzajímavěji vyzdobenou učebnu nakonec těstě vyhrála třída 2.B. Gratulujeme!

Bookni si - knižní festival

Třídy 3. A a 3. B společně navštívily knižní festival Bookni si. Je zde mimo jiné možnost setkat se i s různými spisovateli, kteří prezentují a křtí své nové knihy.

Podzimní srdíčkové dny 2019

Od pondělí 23. 9. 2019 probíhaly jeden týden tradiční Podzimní srdíčkové dny. Děkujeme všem, kteří zakoupením drobných předmětů u paní hospodářky přispěli na pomoc potřebným dětem. Tentokrát jsme vybrali 1 025 Kč.

Návštěva městské knihovny - 4. A

V pátek 11.10. 2019 navštívili čtvrťáci pobočku městské knihovny v Praze Krči. Paní knihovnice vysvětlila dětem systém řazení knih, seznámila je s vyhledáváním titulů v dětském oddělení a přečetla také ukázku z tajemného hallowenského příběhu. Některé děti si zařídily kartu do knihovny a většina odcházela s pěknou knihou na víkendové čtení.

Coffee Morning - 16. 10. 2019

K našim školním tradicím již patří, že se s Vámi setkáváme nad dobrou kávou či čajem a nejrůznějšími tématy. První Coffee Morning v tomto školním roce se uskutečnilo v aule školy ve středu 16. října 2019 od 8:45 do 10:15.

Assembly 4. 10. 2019

V pátek 4. 10. 2019 proběhlo v aule školy první letošní Assembly. Díky divadelnímu představení žáků třídy 2. B jsme si připomněli významnou osobnost českých dějin - svatého Václava. Děti si po právu vysloužily veliký potlesk všech zúčastněných. A protože začal podzim, vyzkoušeli jsme si zábavným kvízem naše znalosti z oblasti houbaření.

Loď iQport - exkurze 6. třídy

V pátek 20. 9. 2019 se žáci 6. třídy vydali na loď iQport, která jim v přijatelně velkém prostoru nabídla interaktivní poznání z mnoha vědních oborů: fyziky, biologie, ekologie, geologie, geografie, robotiky aj.

Výlet do ZOO - 2. A

V pátek 6. 9. 2019 se žáci 2. A vydali do pražské ZOO. Mimo jiné navštívili sýce rousného, kterého dříve adoptovali.

Park Gutovka - 2. B

Na závěr prvního školního týdne, a to v pátek 6. 9. 2019, vyrazila třída 2. B do multifunkčního parku Gutovka. Děti zde strávily dopoledne plné her, sportování a dobré nálady.

Adaptační kurz - 5. a 6. třída

Hned v průběhu prvního školního týdne, a to v termínu 4. - 5. září 2019, jsme s našimi páťáky a šesťáky vyrazili vlakem na Sázavu.

Zahájení školního roku 2019/2020

Nový školní rok 2019/2020 jsme slavnostně zahájili v pondělí 2. září v 8.40 společným setkáním dětí, rodičů a učitelů v aule školy. I po prázdninovém lenošení si naštěstí všichni vzpomněli na text školní hymny a poté se již třídní učitelé se svými třídami vydali do říše za zrcadlem - říše nových dovedností, poznatků a zážitků v zemi zvané Wonderland Academy. Ať je to pro všechny cesta příjemná a obohacující.

Zahradní slavnost 2019

Zahradní slavnost se v tomto školním roce konala ve čtvrtek 27. 6. 2019 v doslova parných odpoledních hodinách. Bylo to odpoledne plné pěveckých a hudebních vystoupení, v nichž nechyběla školní hymna, příjemných setkání dětí, rodičů a učitelů a celkové letní pohody. Jak by ne, když prázdniny už byly na dosah.

ŠVP 2019 - Lipno

Naši prvňáčci a druháci prožili svou školu v přírodě v krásném prostředí u jezera Lipno. Od pondělí 10. 6. do pátku 14. 6. 2019 je hostil osvědčený Lesní pension Kobylnice. Byl to týden plný nevšedních zážitků, herních a sportovních aktivit, poznávání přírody i vlastních schopností. A to vše korunovalo krásné počasí.

ŠVP 2019 - Sušice

Od neděle 9. 6. 2019 do pátku 14. 6. 2019 se žáci třetí, čtvrté a páté třídy účastnili plavecké školy v přírodě. Přivítal je sportovní areál v Sušici, který ležel v krásném údolí řeky Otavy a který žákům nabídl moderní plavecký bazén o délce 25 metrů s tobogánem a vířivkami. Byl to prima týden plný sportování a pohodových zážitků nejen ve vodě.

Book Fair

V úterý 28. května 2019 proběhl v naší škole tradiční Book Fair. Byl to den plný zajímavého vyprávění a tvůrčích workshopů mezi poutavými tituly předního britského nakladatelství Usborne.

Autobus - Divadlo Minor

V pondělí 27. 5. 2019 se třeťáci spolu s 1.A vydali na výlet. Daleko jsme ale nedojeli, ukázalo se totiž, že autobus má velmi nerudného řidiče, zato však dobrodružnou duši, krásné vzpomínky a dokonce umí zpívat! Pro některé děti bylo putovní představení divadla Minor konané přímo uvnitř starého autobusu skutečným překvapením.

Odborné setkání s psycholožkou

Ve středu 15. 5. 2019 organizovala Wonderland Academy tradiční Coffee Morning - setkání zájemců z řad rodičů s vedením školy. Ranní posezení u kávy bylo tentokrát obohaceno o odborné setkání s psycholožkou školy PhDr. Blankou Hilbertovou na téma Škola a školní třída jako model občanské společnosti.

Olympijské hry ve WA

V úterý 7. 5. 2019 proběhly ve Wonderland Academy historicky první Olympijské hry. Dopoledne plné sportu pomohli organizovat naši páťáci.

Výlet za pokladem lesa

V sobotu 4. 5. 2019 organizovala od 10.00 do 15.00 paní učitelka Dominika Zábranská výlet do lesa. Akce byla určena pro přihlášené děti. Dobrodružnou stezkou se malí účastníci vydali za pokladem. Putování bylo obohaceno o povídání o lese a jeho obyvatelích a hry s lesní a ekologickou tematikou.

Den Země

V úterý 23. 4. se všichni žáci Wonderland Academy zúčastnili během vyučování u příležitosti Dne Země sportovně laděného ekologického programu.

Velikonoční dílny

Ve středu 10. 4. 2019 proběhly ve školní jídelně od 15.00 do 18.00 velikonoční dílny. Jednalo se o příjemné setkání dětí a rodičů napříč všemi třídami, jehož výsledkem byly mimo jiné vkusné výrobky s jarní a velikonoční tematikou.

Non Uniform Day - spolupráce s Patronem dětí

Ve středu 10. dubna proběhl ve Wonderland Academy Non Uniform Day, který byl prvním počinem našeho nového celoškolního projektu spolupráce s Patronem dětí. Patron dětí je charitativní projekt, jehož smyslem je pomáhat dětem, kterým v životě nepřálo štěstí.

Movie night

Na první dva týdny měsíce dubna jsme pro děti nachystali dvě „přespávačky“ – MOVIE NIGHT. Akce byla dobrovolná. V úterý 2. 4. 2019 přespali ve škole žáci ze 3., 4. a 5. třídy, v úterý 9. 4. 2019 pak děti z 1. a 2. třídy.

Beseda se spisovatelkou

V rámci oslav března jako měsíce knihy navštívila v pátek 29. 3. 2019 naši školu česká spisovatelka Barbora Vajsejtlová. Beseda proběhla v aule školy.

Jarní srdíčkové dny 2019

Od pondělí 25. 3. 2019 probíhaly jeden týden tradiční Jarní srdíčkové dny. Děkujeme všem, kteří zakoupením drobných předmětů u paní hospodářky přispěli na pomoc potřebným dětem.

Masopustní karneval

Ve středu 20. 3. se v družině v odpoledních hodinách uskutečnil masopustní karneval. Děti měly za úkol přijít v libovolných maskách, které poté představovaly. Provázela je celé odpoledne muzika, soutěže, spousta dobrého jídla a skvělá nálada.

Lyžařský kurz 2019

Na přelomu února a března 2019 vyrazili žáci Wonderland Academy opět na oblíbený lyžařský kurz. V týdnu od 25. 2. do 1. 3. 2019 brázdili svahy lyžařského areálu Ski Pec. Ubytovaní nám poskytla horská chata Pražská bouda.

Čtvrťáci se dočkali - motýl je tu

Čtvrťáci se dočkali. Z housenky martináče čínského, kterou přinesla paní učitelka jako překvapení do třídy, se stal motýl.

Cestovní kancelář "TŘÍDOLET"

V rámci zakončení pololetního zeměpisného učiva zpracovaly děti ze čtvrté třídy plakáty na téma: Krásy naší vlasti. Vybraly si místo v České republice, které navštívily a zaujalo je.

Coffee Morning - 30. 1. 2019

I v novém kalendářním roce 2019, a to ve středu 30. 1., jsme navázali na pěknou tradici neformálního setkávání rodičů a vedení základní školy Wonderland Academy. Coffee Morning proběhl v jídelně školy od 9.00.

Den otevřených dveří 2019

Ve středu 23. 1. 2019 se ve Wonderland Academy uskutečnil od 9.00 do 14.00 Den otevřených dveří. Zájemci z řad rodičů k nám mohli zavítat i se svými dětmi, možná budoucími prvňáčky či žáky jiných ročníků, mohli "na vlastní kůži" zažít běžný školní den, prohlédnout si prostory školní budovy či zahrady a zeptat se na vše, co je zajímalo.

Bruslení - 3., 4. a 5. třída

V úterý 22. 1. 2019 jsme na zimní stadion Padok Icerink do Strašnic vyrazili i s žáky 3., 4. a 5. třídy. I tentokrát jsme byli svědky mnoha cvičení, her a soutěží, při kterých děti zdokonalovaly své bruslařské umění.

Rodiče představují svá povolání nebo zájmy - projekt 4. třída

V rámci projektu Rodiče představují svá povolání nebo zájmy jsme se čtvrťáky navštívili firmu SCS Software, která se zaměřuje na vývoj počítačových her. Pro naši klučičí třídu to byl ráj!

Horniny a nerosty - 4. třída

Horniny a nerosty jsou pro děti velmi náročné učivo přírodovědy čtvrté třídy. Čtvrťáci ve Wonderland Academy se s nimi seznamovali zábavnou formou při skupinové práci. Dozvěděli se spoustu nových zajímavých informací.

Bruslení 1. a 2. třída

V úterý 15. 1. 2019 jsme se po roce vrátili do Strašnic na zimní stadion Padok Icerink, kde se pro žáky z 1. a 2. třídy uskutečnil kurz bruslení. Všichni malí bruslaři si zaslouží velikou pochvalu. Úplní začátečníci i pokročilejší si zábavu na ledě užili, i když mnozí i několikrát vyzkoušeli, že led je opravdu tvrdý.

Petr Pan - Divadlo Hybernia

Obě první třídy vyrazily 9. ledna 2019 do divadla Hybernia. Společně s tanečníky a tanečnicemi ze souborů Pop Balet jsme zaletěli do Země Nezemě. S Wendy a Petrem Panem jsme objevovali tento tajemný kraj a seznamovali se s bytostmi, které v něm žijí. Zachránili jsme vílu Zvoněnku a přemohli kapitána Hooka. Pro řadu dětí bylo taneční představení prvním zážitkem tohoto typu.

Vánoční koncert 2018

I v tomto školním roce se v šeberovském kostele uskutečnil vánoční koncert naší základní školy, a to ve čtvrtek 20. 12. 2018. Žáci všech tříd se svými učiteli poctivě natrénovali různá vystoupení. Všichni jsme v předvánočním shonu alespoň na pár hodin vydechli a užili si chvíle strávené s dětmi a pohodovou atmosféru tvořenou mimo jiné vánočními melodiemi.

Štědrý den u Spejblů

V pátek 14. prosince si třeťáci užili předvánoční dárek v podobě vstupenek na představení Štědrý den u Spejblů v Divadle Spejbla a Hurvínka, z něhož mohli nasát atmosféru blížících se Vánoc.

Pedagogické muzeum J. A. Komenského

V pátek 14. 12. 2018 navštívili páťáci Národní pedagogické muzeum J. A. Komenského. Vrátili se o 300 let zpátky. Dozvěděli se další zajímavosti o Marii Terezii, vyzkoušeli si psaní kurentem, usedli do dobových lavic a psali husím brkem.

Skanzen Přerov nad Labem

Ve čtvrtek 13. 12. 2018 se žáci 2. A, 2. B a třetí třídy vydali na výlet do nejstaršího venkovního muzea v Evropě, do skanzenu v Přerově nad Labem. Dozvěděli se zde spoustu zajímavostí ze života našich předků.

Mikuláš 2018

Ve středu 5. 12. 2018 navštívili naši školu Mikuláš s celou družinou andělů a čertů. Prošli jednotlivé třídy a porozprávěli si s hříšníky :-) Naštěstí se všichni kamarádi vzájemně zachraňovali, zpívali a recitovali o sto šest, takže nakonec nikdo v pytli neskončil. I mikulášské balíčky obsahovaly jen samé "jedlé" dobroty. Čert si své uhlí nechal v pekle :-)

Zimní srdíčkové dny 2018

Na začátku prosince, ve dnech 3. 12. až 7. 12. 2018, organizovala ZŠ Wonderland Academy tradiční Zimní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem. I tentokrát pomohli žáci, rodiče a zaměstnanci školy rozšířit dobrovolnou sbírku finančních prostředků pro potřebné děti. 

Vánoční tvoření ve WA

V pátek 30. 11. 2018 odpoledne proběhlo v prostorách jídelny neformální setkání rodičů, dětí a učitelů spojené s předvánočním tvořením.

Advent v kroužku zahradničení

Nastal čas adventu. Malí zahradníci tentokrát zůstali v teple budovy a vyrobili krásné adventní věnce.

Vánoční koncert Radima Zenkla

V pátek 30. 11. proběhl od 10.30 do 11.30 v aule školy pro všechny žáky vánoční koncert Radima Zenkla.

KC Zahrada - Nábor šašků

Žáci 1. B zhlédli v úterý 27.11. v Kulturním centru Zahrada představení Nábor šašků. Tato interaktivní pohádka umožnila některým z nich vyzkoušet si, jaké je to stát na jevišti před mnoha diváky a mít za úkol je rozveselit. Naši dva „šašci“ obstáli na výbornou. A my ostatní jsme se dobře pobavili.

Oslava 100. výročí republiky

I my, učitelé a žáci ze Základní školy Wonderland Academy, jsme sdíleli všeobecnou radost nad kulatými narozeninami naší republiky. Rádi jsme si připomněli, kde je domov náš. Školní oslava 100. výročí vlasti se uskutečnila v pátek 2. listopadu 2018.

Halloween 2018

Ačkoli jsme si ještě v říjnu naplno užívali babího léta, rána již byla chladná a sychravá a podpořila tak čas dětmi oblíbeného Halloweenu. Oslava všech dýní, příšerek a kostlivců proběhla ve Wonderland Academy ve čtvrtek 25. 10. 2018 odpoledne.

Návštěva Poslanecké sněmovny

Dne 16.10. 2018 navštívili čtvrťáci Poslaneckou sněmovnu. V návaznosti na velmi náročné učivo vlastivědy se hlouběji seznámili se státním zřízením naší republiky. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací a prohlédli si místa, kde se tvoří zákony naší země.

Ježek a krtek - centra aktivit

V rámci těchto center jsme se ve 4. třídě zaměřili na čtení s porozuměním a psaní příběhu jako tvořivé psaní. A že to byly zajímavé a dobrodružné příběhy!

Coffee Morning

Ve středu 10. října 2018 proběhlo v jídelně od 9.00 již tradiční neformální setkání rodičů s vedením školy. Společně jsme poseděli nad šálkem kávy či čaje a probrali s ostatními vše, co nás i Vás zajímalo.

Nácvik evakuace školy

Ve středu 3. října 2018 proběhl v Základní škole Wonderland Academy nácvik evakuace školy v rámci požárního cvičení. Hravě jsme zvládli fiktivní požární poplach, kdy všichni žáci a zaměstnanci během 3 minut hromadně opustili prostory školy.

Dopravní značky ve 2. B

Naším prvním velkým projektem v prvouce byly dopravní značky. Vyrazili jsme do okolí školy na jejich prohlídku. Také jsme si vlastní dopravní situaci vytvořili na papíře.

Zakousnutí do knihy

Jistě také znáte ten pocit, když se začtete do knihy a nemůžete se od ní odtrhnout. Takto se někteří cítili po naší dílně čtení. Přestože už dávno byla přestávka a venku si mohli hrát na písku, nedokázali přestat číst. Autorem pro tento měsíc, kterého ve 2. B všichni čteme, je Roald Dahl. Jeho knihy jsou pro nás teď prostě nej.

Podzimní srdíčkové dny 2018

Během týdne od 17. 9. do 21. 9. 2018 se naše škola opět zapojila do projektu Podzimní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem. Zakoupením drobných předmětů jsme pomohli rozšířit dobrovolnou sbírku finančních prostředků na pomoc dětem.

Čtvrťáci a motýli

Čtvrťáci se snaží odchovat motýly... Jako poprázdninové překvapení přinesla paní učitelka do třídy housenky martináče čínského. Staráme se o ně, jak nejlépe dovedeme.

VZPoura úrazům

Ve středu 26. 9. 2018 se všichni žáci zúčastnili projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům, který je zaměřen na prevenci úrazů a nehod dětí a mladistvých.

Mezinárodní den čokolády u čtvrťáků

Je čokoláda zdravá, či není?!? Čtvrťáci již znají odpověď. A pro mnohé byla překvapivá.

Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou

Děti z 1. tříd se v úterý 18. září 2018 zúčastnily besedy se známou českou spisovatelkou Ivonou Březinovou.

První školní den

Nový školní rok 2018/2019 jsme slavnostně zahájili v pondělí 3. září v 8.40 společným setkáním dětí, rodičů a učitelů v nové školní aule.

Letní zahradní slavnost

Letní slavnost se v tomto školním roce konala v úterý 26. 6. 2018 v odpoledních hodinách. Věříme, že pro žáky, jejich rodiče i všechny zaměstnance školy bylo toto odpoledne příjemným setkáním se spoustou zajímavých zážitků.

Škola v přírodě 2018

Letošní škola v přírodě žáků Základní školy Wonderland Academy se uskutečnila v termínu od 18. 6. do 22. 6. 2018 v Benecku v západních Krkonoších. Děti vyrazily společně se svými učiteli na týden plný sportovních výkonů, zábavy, dobrodružství, ale i učení a poznávání.

Afrika - vaření

V pátek 15. 6. 2018 se uskutečnila poslední ze série tzv. afrických dílen, tentokrát na téma vaření. Děti z druhé třídy a následně i děti z odpolední družiny se seznámily s některými africkými surovinami a poznaly, co dobrého se z nich dá uvařit.

Podvečerní klavihrátky

V úterý 12. 6. 2018 se uskutečnily druhé podvečerní klavihrátky. Malí pianisté ze třídy Martiny Šimsové se pochlubili svým rodičům i ostatním zájemcům nově nabytými dovednostmi. 

Dětský den v lese

V neděli 3. 6. 2018 pořádala ZŠ Wonderland Academy Dětský den v lese. Za doprovodu Dominiky a Martiny vyrazily děti od školy pěšky do lesa, kde pro ně byl připraven zábavně-naučný program s tematikou lesa a jeho obyvatel. Všichni si výlet pod koruny stromů velice užili.

Literární soutěž ArtBotič

Máme velkou radost z úspěchu naší žákyně čtvrté třídy. Obsadila krásné druhé místo v celopražské literární soutěži ArtBotič. Napsala zdařilou prózu na téma Jak uzdravit nemocný svět. Gratulujeme a děkujeme za skvělé reprezentování naší školy. Přejeme hodně originálních nápadů i v další tvorbě.

Assembly 1. 6. 2018

Pátek 1. 6. 2018 nebyl ve Wonderland Academy úplně typickým dnem ze dvou dobrých důvodů. Jednak jsme oslavili Den dětí a také jsme předali na ranním setkání ocenění žákům měsíce května. Gratulujeme!

Snídaně s Wonderland Times 25. 5. 2018

V pátek 25. 5. 2018 proběhla v jídelně školy další snídaně. Žáci se přišli podívat na nové vydání školních novin a posnídat u toho se svými kamarády. Určitě zde byla spousta zajímavých témat k řešení :-).

Záchranáři ve WA

V pátek 18. 5. 2018 navštívili Wonderland Academy zástupci záchranných složek (hasiči, zdravotničtí záchranáři, městská policie a další). Pro žáky byl přichystán v dopoledních hodinách interaktivně-vzdělávací program, který proběhl na několika stanovištích v budově a areálu školy. Děti se naučily spoustu důležitých věcí. Celý den byl plný nejen informací, ale také zábavy.

Coffee Morning 16. 5. 2018

Ve středu 16. května proběhlo v jídelně školy již tradiční neformální setkání rodičů a vedení školy nad ranní kávou či čajem.

Assembly 4. 5. 2018

Gratulujeme všem oceněným žákům měsíce dubna. Věříme, že snaha pracovat na sobě, chovat se kamarádsky a ohleduplně k ostatním a dodržovat školní a třídní pravidla vydrží dětem minimálně do prázdnin :-).

Snídaně s Wonderland Times - 27. 4. 2018

Poslední dubnový pátek proběhla tradiční snídaně nad školními novinami. Máme radost, že posnídat, posedět a pobesedovat chodí stále více našich školáků :-)

Výtvarná dílna Adinkra

V pátek 6. 4. 2018 se uskutečnila další z "afrických dílen". Děti z Wonderland Academy se seznámily s tradiční africkou výtvarnou technikou zvanou Adinkra, která využívá tisk typických afrických motivů s významy na látky.

Assembly 9. 4. 2018

Druhý dubnový týden přinesl hned v pondělí ráno další Assembly. Společně jsme probrali některé důležité zásady chování, popřáli všem dětem, které budou slavit své narozeniny v průběhu měsíce dubna, zazpívali si s doprovodem kytary paní učitelky Martiny a předali ocenění The wonderful one za měsíc březen. Gratulujeme pětici oceněných.

ZOO

Ve čtvrtek 5. 4. 2018 navštívili žáci Wonderland Academy pražskou zoologickou zahradu. Dozvěděli se mimo jiné spoustu zajímavých informací na komentovaných prohlídkách s názvy Velká trojka - hroši, sloni a žirafy, Savci a Cesta do Afriky.

Podvečerní klavihrátky

V úterý 27. 3. 2018 proběhl v 17.30 ve třídě 1. B mini koncert žáků z kroužku piana ze třídy paní lektorky Martiny Šimsové. Rodiče dětí a všichni ostatní zájemci si vychutnali první úspěchy malých klavíristů.

Ivona Březinová - autorská literární beseda

V pátek 23. 3. 2018 navštívila naši základní školu oblíbená a známá spisovatelka knih pro děti a mládež Ivona Březinová. Návštěva byla domluvena v rámci měsíce knihy a završila Noc s Andersenem. Během dopoledne se uskutečnily dvě besedy, jejichž součástí bylo také autorské čtení.

Noc s Andersenem

Žáci z třetí třídy se společně se žáky z 1. B zapojili do celorepublikového projektu na podporu rozvoje čtenářství a strávili noc z 22.3. na 23.3. jako Noc s Andersenem "přespávačkou" ve škole. Letošní téma O pejskovi a kočičce nabízelo samo o sobě spoustu aktivit.

Jarní srdíčkové dny

V březnu 2018, a to ve dnech 19. 3. až 23. 3., budeme opět pomáhat potřebným dětem. Během týdne se pokusíme shromáždit co nejvíce finančních prostředků v dobrovolné sbírce. I sebemenší částka má smysl!

Assembly 2. 3. 2018

První březnový pátek proběhlo s dětmi z Wonderland Academy další společné setkání v gymnastickém sále. Všem žákům, kteří obdrželi ocenění za měsíc únor, srdečně gratulujeme.

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 1. března 2018 se v základní škole Wonderland Academy uskutečnil od 9.00 do 14.00 Den otevřených dveří. Zájemci z řad rodičů k nám přišli mnohdy možná i s budoucími prvňáčky prožít běžný školní den, zeptat se na vše, co je zajímalo, a podívat se, jak to u nás vypadá.

Sběrný dvůr - 2. třída

1.března navštívili žáci 2. třídy sběrný dvůr v Kunraticích. V rámci environmentální výchovy se seznámili s různými možnostmi nakládání s odpady a dozvěděli se, jaká je další cesta a zpracování nejrůznějších věcí, které již nepotřebujeme. Komentovaná prohlídka proběhla v rámci hodiny prvouky.

Africké pohybové hry

V pátek 9.3. jsme se v rámci kreativního workshopu pod vedením Sylvestera Amoaka z Ghany naučili tři africké hry.

Afrika - 1. workshop

V pátek 23.2. proběhl první ze série workshopů ve spolupráci s organizací Humanitas Afrika.

Snídaně s Wonderland Times - 23. 2. 2018

Každý poslední pátek v měsíci se scházíme ke snídani, při které si čteme noviny, na jejichž tvorbě se podíleli naši žáci. Můžeme se dočíst o událostech, které jsme ve škole prožili, i zprávy ze světa. Dozvíme se v nich i to, co nás teprve čeká. Noviny jsou psány česky a anglicky.

Bruslení - 3. a 4. třída

V úterý 20. 2. 2018 se pro žáky ze 3. a 4. třídy uskutečnil kurz bruslení. Opět jsme vyrazili do Strašnic na zcela nový stadion Padok Icerink. Veškeré aktivity a hry na ledě si děti užily stejně dobře jako jejich mladší spolužáci.

Lyžařský kurz - Krkonoše

Hned po jarních prázdninách vyrazili žáci Wonderland Academy na lyžařský kurz. V týdnu od 12. 2. do 16. 2. 2018 dýchali čerstvý krkonošský vzduch a pilovali lyžařský styl na sjezdovkách areálu Velká Úpa, který se nachází v blízkosti Pece pod Sněžkou.

Assembly 31. 1. 2018

Čas neuvěřitelně rychle letí! Máme za sebou první pololetí školního roku 2017/2018. Dnešní den přinesl nejen vysvědčení, ale i Assembly a předávání ocenění The wonderful one žákům za měsíc leden.

Muzeum smyslů

Děti z prvních tříd navštívily v úterý 30.1. 2018 nově otevřené Muzeum smyslů v Jindřišské ulici. Všichni si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak naše smysly fungují, ale i to, jak snadno je lze ošálit.

Bruslení

V úterý 23. 1. 2018 se pro žáky z 1. a 2. třídy uskutečnil kurz bruslení. Vyrazili jsme do Strašnic na zcela nový stadion Padok Icerink.

Nebojsa

V pátek 19. 1. 2018 navštívili třeťáci divadlo Minor a zhlédli představení Nebojsa.

Assembly 5. 1. 2018

Assembly se v pátek 5. 1. 2018 odehrálo doslova ve znamení pětek. Pátý den prvního lednového týdne jsme se ještě plní dojmů z vánočních prázdnin všichni potkali na již pátém společném setkání. Z pěti tříd Wonderland Academy jsme vyhlásili pět žáků měsíce prosince. Pětkovou smršť kazí snad jen fakt, že naši žáci s titulem The Wonderful One domů pětky obvykle nenosí.

Vánoční koncert 2017

Zima, alespoň v kalendáři, již skutečně zaklepala na dveře a my všichni jsme trochu zvolnili. Ve čtvrtek 21. 12. 2017 jsme se v 17.00 sešli v kostele v Šeberově a užili si společně vánoční koncert.

Zimní srdíčkové dny

Na začátku prosince proběhly ve Wonderland Academy již tradiční srdíčkové dny, tentokrát zimní. Ve dnech 4. 12. až 8. 12. 2017 se žáci, rodiče i učitelé opět snažili podpořit nemocné děti dobrovolnou sbírkou finančních prostředků.

Sedmičky Josefa Lady

Ještě před Vánocemi jsme se žáky navštívili galerii v Tančícím domě a prohlédli si zajímavou výstavu nazvanou Sedmičky Josefa Lady.

Filmová noc

V úterý 12. 12. 2017 se někteří žáčci z první a druhé třídy zúčastnili své historicky první školní "přespávačky". Akce nazvaná filmová noc vypukla v 17.30.

Mikulášská besídka

V úterý 5. 12. 2017 navštívil naši školu Mikuláš se svými pomocníky - čerty a andělem. Naštěstí neměli naši žáčci v pekelné knize zapsáno příliš mnoho hříchů, takže čerti, i když byli tři, odešli pryč s nepořízenou a prázdnými pytli a nám zůstaly plné třídy.

Assembly 1. 12. 2017

V pátek 1. 12. 2017 jsme zahájili poslední měsíc kalendářního roku. Sešli jsme se ráno již počtvrté na Assembly, abychom mimo jiné vyhlásili žáky měsíce listopadu. Gratulujeme všem oceněným, kteří na sobě velice pracovali.

S kaštany do lesa

V úterý 28.11. 2017 jsme se žáky všech tříd vyrazili na pěší výlet do kunratického lesa. Děti srnkám, daňkům, muflonům a dalším lesním zvířátkům samy donesly vlastnoručně nasbírané kaštany a jiné podzimní plody.

Snídaně s Wonderland Times

V pátek 24. 11. 2017 proběhla ráno od osmi hodin v jídelně školy oblíbená snídaně se školními novinami, které vytvářejí naši žáci. Všichni zúčastnění si je přečetli a pak společně probrali jednotlivé zajímavé příspěvky.

Assembly 3. 11. 2017

V pátek 3. 11. 2017 jsme se ráno sešli v gymnastickém sále na třetím společném setkání - Assembly. Tentokrát připadl titul The Wonderful One, ocenění pro nejlepšího žáka či žákyni měsíce října, těmto žákům: 1. A třída - Adam Rektor, 1. B třída - Nela Skokanová, 2. třída - Mia Vydržel, 3. třída - Kryštof Bohata, 4. třída - Juliana Horáková. Gratulujeme.

Halloween 2017

Poslední říjnový den jsme ve Wonderland Academy odpoledne oslavili Halloween. Do školy dorazili místo žáků různí kostlivci, čarodějnice a další příšerky a společně si všichni užili odpoledne plné aktivit a zábavy.

Coffee Morning

Ve středu 11. října proběhlo v jídelně školy již tradiční neformální setkání vás, rodičů, s námi všemi, kteří se podílí na chodu školy a v tuto dobu nebyli ve vyučování.

Assembly 6. 10. 2017

V pátek 6. 10. 2017 jsme se ráno sešli v gymnastickém sále na druhém společném setkání - Assembly. Tentokrát jsme poprvé udělili ve všech třídách jednomu žákovi titul The Wonderful One, ocenění pro nejlepšího žáka či žákyni uplynulého měsíce.

Sběr lesních plodů

V průběhu podzimních dní vyrazili žáci se svými rodiči do přírody pro kaštany, bukvice a žaludy a přinesli je do školy. Nasbírané plody pak společně dopravíme do lesa.

Podzimní srdíčkové dny 2017

Během třetího zářijového týdne se naše škola opět zapojila do projektu Podzimní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem. Společně se nám podařilo vybrat 3 035 Kč.

Snídaně s Wonderland Times

V pátek 22. 9. 2017 proběhla od 8.00 v jídelně školy letošní první snídaně s Wonderland Times, což jsou školní noviny, které tvoří naše děti.

Assembly

V tomto školním roce jsme zahájili novou tradici – společné setkávání žáků a učitelů školy na tzv. assembly. Bude probíhat pravidelně každý první pátek v měsíci.

Zahájení školního roku 2017/2018

Školní rok 2017/2018 jsme zahájili 4. září v prostorách školy. Zatímco starší žáci se přivítali se svými třídními učiteli a spolužáky ve třídách, nejmladší žáčky a jejich rodiče čekal nejprve malý uvítací ceremoniál v prostorách gymnastického sálu.

Letní slavnost

Zakončení školního roku 2016/2017 oslavili děti, učitelé i rodiče společně v úterý 27. 6. 2017 na letní slavnosti. I když nás trochu potrápily dešťové kapky a program se ze školní zahrady musel na chvíli přesunout do budovy školy, náladu nám to rozhodně nepokazilo. 

Talent WA 2017

První ročník zábavné soutěže Talent WA 2017 je úspěšně za námi. Žáci mohli ostatním ukázat, co se jim daří, čemu se věnují, co se jim líbí či co je prostě baví.

Škola v přírodě

Letošní škola v přírodě se konala předposlední týden v červnu a pomalu tak otevřela dveře k vytouženým letním prázdninám.

Výlet na bio farmu Košík

V pátek 26. 5. 2017 jsme s dětmi navštívili bio farmu Košík. Zabývá se ekologickým hospodařením a je i domovem mnoha zvířat. Děti zde prozkoumaly, co všechno obnáší práce farmáře a jaká je cesta potravin, kterou urazí z pole a pastviny až na náš stůl.

Kulturní procházka - Valdštejnský palác

V sobotu 20. 5. 2017 jsme navštívili Valdštejnský palác. Prohlédli jsme si hlavní sál, rytířskou síň, předpokoj a audienční síň. Poté jsme se prošli zahradou.

Kurz in-line bruslení

Po loňském velikém ohlasu naplánovala paní učitelka Dominika i letos kurz in-line bruslení. Pro zájemce z řad žáků školy proběhl ve dnech 16. 5. -18. 5. 2017 v přírodním parku Modřanská rokle.

Slavnost velkého pisálka

V úterý 16. 5. 2017 proběhla ve Wonderland Academy všemi prvňáčky netrpělivě očekávaná slavnost velkého pisálka.

Hurá do opery

V pondělí 15. 5. 2017 absolvovaly děti ze 2. a 3. třídy poslední setkání z projektu Hurá do opery. Tentokrát se seznámily s francouzskou operou.

Snídaně s Wonderland Times

Poslední březnový den se v jídelně školy uskutečnila již tradiční snídaně s Wonderland Times. I toto číslo pravidelného školního měsíčníku bylo plné zajímavých příspěvků, takže bylo nad ranním kakaem a ostatními dobrotami opravdu o čem diskutovat.

Jarní srdíčkové dny

Během předposledního březnového týdne se naši žáci a rodiče opět zapojili do projektu Jarní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem.

Masopust

V pondělí 27. 2. 2017 prožily děti odpoledne plné masopustního veselí. Pestrý program plný her zakončily rejem a přehlídkou masek.

Hurá na led!

21. února se žáci z Wonderland Academy vydali společně s paní učitelkou Dominikou na led. Vyměnili ten den tělocvičnu za bruslařskou halu. Vyzkoušeli, jak brusle kloužou a jak umí být led někdy tvrdý :-)

Lyžařský kurz Krušné hory

Třetí týden v únoru se naši žáci vydali do Krušných hor na sněhové dobrodružství.

K čemu jsou nám otisky prstů aneb staň se na chvíli detektivem

Na začátku února (2. 2.) měli žáci školení pro malé detektivy. Cílem projektu bylo vysvětlit jev, na základě čeho rozlišujeme otisky prstů jednotlivých osob, k čemu je to dobré, seznámili jsme se s pojmy papilární linie, daktyloskopie a její zákony, kriminalistika.

Bezpečnost silničního provozu

8. února nás navštívili zástupci Policie ČR, aby se s námi podělili o základy BESIP. Program pro první a druhou třídu byl zaměřen na povinnosti chodce. Třeťáčci se zaměřili už i na chování v silničním provozu.

Anežský klášter a jeho okolí

Další sobotní procházka s paní Marcelou proběhla 4. března. Tentokrát jsme navštívili první raně gotickou stavbu v Praze, kterou založil v roce 1231 král Václav I. na popud své sestry Anežky pro řád klarisek, ženskou odnož františkánů.

Oranžové multifunkční hřiště

Za podpory Nadace ČEZ se nám podařilo vybudovat nové víceúčelové hřiště v prostorách školní zahrady. Na výstavbě stále pracujeme, ale během příštích měsíců budou doladěny již všechny detaily.

Pestrá strava – bez zbytečné chemie

První část projektu Zdravé stravování proběhlo již tento pátek 11. listopadu.

Hurá do Opery!

V pondělí 21. listopadu se žáci druhých a třetích tříd vydali do opery. Tentokrát žáky čekala Procházka operou, jednalo se již o druhý díl z projektu Hurá do opery - 1a. V hodinovém setkání se seznámili se zákulisím a přípravou operního představení, Národního divadla, Státní opery i Stavovského divadla.

Divadlo Pod čepicí - Vánoce

Vánoční představení nás čeká 16. prosince ve 13:00 a už se na něj všichni moc těšíme!

Halloween

Halloween je za námi! V pondělí 31. 10. se žáci, učitelé i rodiče proměnili v Halloweenské přízraky a společně prožili příjemné odpoledne plné aktivit. Nejprve žáci plnili soutěže a úkoly, poté přišlo na řadu soutěžení celých rodin a nakonec soutěž pro rodiče.

Výlet do Indonésie

Tento týden jsme si s dětmi místo tělocviku zaletěli na ostrov Lombok.

Zdravotnický kurz

V pátek 7. října nás poctili svou návštěvou Zdravotníci s.r.o. Každá třída prošla hodinovou teorii se spoustou praktických ukázek a videí. Žáci si vyzkoušeli podat první pomoc na figuríně a ošetřit svého spolužáka či spolužačku při poranění ruky, nohy. Dozvěděli se, jaké příznaky má člověk s nízkým tlakem a jak předcházet pádu. Naučili se stabilizovanou polohu.

Toulcův dvůr - 1. třída

5. října 2016 se vydali žáci první třídy na průzkum Toulcova dvora společně s Ms Katkou a Ms Lenkou. Společně viděli velkou spoustu zvířátek: slepice, husy, králíky, kozy, krávy, ovce.

První Cinema night

Ve čtvrtek 29. září 2016 proběhla první Cinema night! Žáci strávili celou noc v budově školy společně s paní učitelkou Klárou a Katkou.

Ukázka kolové

V pátek 21. září nás v hodinách tělesné výchovy navštívil pan Hradecký, který nám představil pro některé naprosto nový sport kolovou. Dle slov dětí byla ukázka žůžová! :) Žáci se dozvěděli informace o speciálních „kolových“ kolech, pravidla hry a v praxi rovnou i vyzkoušeli. Jízdou na neobvyklém kole se nechal zlákat také pan učitel Perran a paní učitelka Dominika. Z naší školy se kolové aktivně věnuje Alex Robert Stevens z druhé třídy.

Freestyle Kolbenka

V pátek 9. září navštívili žáci druhé a třetí třídy trampolínový ráj Freestyle Kolbenka. Celý areál byl k dispozici pouze nám, a tak měl každý možnost si zaskákat, zahrát vybíjenou a sjet na člunu děsivou skluzavku. Přítomni byli zkušení lektoři, kteří děti poučili o správném držení těla při pohybu na trampolínách. Zájemcům také poradili, jak na salto dopředu, dozadu či dokonce dvojté salto.