Zažili jsme

Usborne Book Fair

V úterý 6. listopadu 2018 proběhl v naší škole tradiční Book Fair, v jehož rámci se nabízela možnost zakoupit anglické dětské knihy od předního britského nakladatelství Usborne.

Halloween 2018

Ačkoli jsme si ještě v říjnu naplno užívali babího léta, rána již byla chladná a sychravá a podpořila tak čas dětmi oblíbeného Halloweenu. Oslava všech dýní, příšerek a kostlivců proběhla ve Wonderland Academy ve čtvrtek 25. 10. 2018 odpoledne.

Návštěva Poslanecké sněmovny

Dne 16.10. 2018 navštívili čtvrťáci Poslaneckou sněmovnu. V návaznosti na velmi náročné učivo vlastivědy se hlouběji seznámili se státním zřízením naší republiky. Dozvěděli se spoustu zajímavých informací a prohlédli si místa, kde se tvoří zákony naší země.

Ježek a krtek - centra aktivit

V rámci těchto center jsme se ve 4. třídě zaměřili na čtení s porozuměním a psaní příběhu jako tvořivé psaní. A že to byly zajímavé a dobrodružné příběhy!

Coffee Morning

Ve středu 10. října 2018 proběhlo v jídelně od 9.00 již tradiční neformální setkání rodičů s vedením školy. Společně jsme poseděli nad šálkem kávy či čaje a probrali s ostatními vše, co nás i Vás zajímalo.

Nácvik evakuace školy

Ve středu 3. října 2018 proběhl v Základní škole Wonderland Academy nácvik evakuace školy v rámci požárního cvičení. Hravě jsme zvládli fiktivní požární poplach, kdy všichni žáci a zaměstnanci během 3 minut hromadně opustili prostory školy.

Dopravní značky ve 2. B

Naším prvním velkým projektem v prvouce byly dopravní značky. Vyrazili jsme do okolí školy na jejich prohlídku. Také jsme si vlastní dopravní situaci vytvořili na papíře.

Zakousnutí do knihy

Jistě také znáte ten pocit, když se začtete do knihy a nemůžete se od ní odtrhnout. Takto se někteří cítili po naší dílně čtení. Přestože už dávno byla přestávka a venku si mohli hrát na písku, nedokázali přestat číst. Autorem pro tento měsíc, kterého ve 2. B všichni čteme, je Roald Dahl. Jeho knihy jsou pro nás teď prostě nej.

Podzimní srdíčkové dny 2018

Během týdne od 17. 9. do 21. 9. 2018 se naše škola opět zapojila do projektu Podzimní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem. Zakoupením drobných předmětů jsme pomohli rozšířit dobrovolnou sbírku finančních prostředků na pomoc dětem.

Čtvrťáci a motýli

Čtvrťáci se snaží odchovat motýly... Jako poprázdninové překvapení přinesla paní učitelka do třídy housenky martináče čínského. Staráme se o ně, jak nejlépe dovedeme.

VZPoura úrazům

Ve středu 26. 9. 2018 se všichni žáci zúčastnili projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny VZPoura úrazům, který je zaměřen na prevenci úrazů a nehod dětí a mladistvých.

Mezinárodní den čokolády u čtvrťáků

Je čokoláda zdravá, či není?!? Čtvrťáci již znají odpověď. A pro mnohé byla překvapivá.

Beseda se spisovatelkou Ivonou Březinovou

Děti z 1. tříd se v úterý 18. září 2018 zúčastnily besedy se známou českou spisovatelkou Ivonou Březinovou.

První školní den

Nový školní rok 2018/2019 jsme slavnostně zahájili v pondělí 3. září v 8.40 společným setkáním dětí, rodičů a učitelů v nové školní aule.

Letní zahradní slavnost

Letní slavnost se v tomto školním roce konala v úterý 26. 6. 2018 v odpoledních hodinách. Věříme, že pro žáky, jejich rodiče i všechny zaměstnance školy bylo toto odpoledne příjemným setkáním se spoustou zajímavých zážitků.

Škola v přírodě 2018

Letošní škola v přírodě žáků Základní školy Wonderland Academy se uskutečnila v termínu od 18. 6. do 22. 6. 2018 v Benecku v západních Krkonoších. Děti vyrazily společně se svými učiteli na týden plný sportovních výkonů, zábavy, dobrodružství, ale i učení a poznávání.

Afrika - vaření

V pátek 15. 6. 2018 se uskutečnila poslední ze série tzv. afrických dílen, tentokrát na téma vaření. Děti z druhé třídy a následně i děti z odpolední družiny se seznámily s některými africkými surovinami a poznaly, co dobrého se z nich dá uvařit.

Podvečerní klavihrátky

V úterý 12. 6. 2018 se uskutečnily druhé podvečerní klavihrátky. Malí pianisté ze třídy Martiny Šimsové se pochlubili svým rodičům i ostatním zájemcům nově nabytými dovednostmi. 

Dětský den v lese

V neděli 3. 6. 2018 pořádala ZŠ Wonderland Academy Dětský den v lese. Za doprovodu Dominiky a Martiny vyrazily děti od školy pěšky do lesa, kde pro ně byl připraven zábavně-naučný program s tematikou lesa a jeho obyvatel. Všichni si výlet pod koruny stromů velice užili.

Literární soutěž ArtBotič

Máme velkou radost z úspěchu naší žákyně čtvrté třídy. Obsadila krásné druhé místo v celopražské literární soutěži ArtBotič. Napsala zdařilou prózu na téma Jak uzdravit nemocný svět. Gratulujeme a děkujeme za skvělé reprezentování naší školy. Přejeme hodně originálních nápadů i v další tvorbě.

Assembly 1. 6. 2018

Pátek 1. 6. 2018 nebyl ve Wonderland Academy úplně typickým dnem ze dvou dobrých důvodů. Jednak jsme oslavili Den dětí a také jsme předali na ranním setkání ocenění žákům měsíce května. Gratulujeme!

Snídaně s Wonderland Times 25. 5. 2018

V pátek 25. 5. 2018 proběhla v jídelně školy další snídaně. Žáci se přišli podívat na nové vydání školních novin a posnídat u toho se svými kamarády. Určitě zde byla spousta zajímavých témat k řešení :-).

Záchranáři ve WA

V pátek 18. 5. 2018 navštívili Wonderland Academy zástupci záchranných složek (hasiči, zdravotničtí záchranáři, městská policie a další). Pro žáky byl přichystán v dopoledních hodinách interaktivně-vzdělávací program, který proběhl na několika stanovištích v budově a areálu školy. Děti se naučily spoustu důležitých věcí. Celý den byl plný nejen informací, ale také zábavy.

Coffee Morning 16. 5. 2018

Ve středu 16. května proběhlo v jídelně školy již tradiční neformální setkání rodičů a vedení školy nad ranní kávou či čajem.

Assembly 4. 5. 2018

Gratulujeme všem oceněným žákům měsíce dubna. Věříme, že snaha pracovat na sobě, chovat se kamarádsky a ohleduplně k ostatním a dodržovat školní a třídní pravidla vydrží dětem minimálně do prázdnin :-).

Snídaně s Wonderland Times - 27. 4. 2018

Poslední dubnový pátek proběhla tradiční snídaně nad školními novinami. Máme radost, že posnídat, posedět a pobesedovat chodí stále více našich školáků :-)

Výtvarná dílna Adinkra

V pátek 6. 4. 2018 se uskutečnila další z "afrických dílen". Děti z Wonderland Academy se seznámily s tradiční africkou výtvarnou technikou zvanou Adinkra, která využívá tisk typických afrických motivů s významy na látky.

Assembly 9. 4. 2018

Druhý dubnový týden přinesl hned v pondělí ráno další Assembly. Společně jsme probrali některé důležité zásady chování, popřáli všem dětem, které budou slavit své narozeniny v průběhu měsíce dubna, zazpívali si s doprovodem kytary paní učitelky Martiny a předali ocenění The wonderful one za měsíc březen. Gratulujeme pětici oceněných.

Book Fair

V pátek 6. dubna 2018 proběhl ve Wonderland Academy tradiční Book Fair. Děti měly v ten den možnost zakoupit si anglické dětské knihy od předního britského nakladatelství USBORNE. Tuto akci jsme pořádali jako součást oslav "Měsíce knihy". Nezávislým zástupcem nakladatelství pro naši školu byla Zoë Vobořilová, která zde také zorganizovala program Usborne "Tvůrčí workshop".

ZOO

Ve čtvrtek 5. 4. 2018 navštívili žáci Wonderland Academy pražskou zoologickou zahradu. Dozvěděli se mimo jiné spoustu zajímavých informací na komentovaných prohlídkách s názvy Velká trojka - hroši, sloni a žirafy, Savci a Cesta do Afriky.

Podvečerní klavihrátky

V úterý 27. 3. 2018 proběhl v 17.30 ve třídě 1. B mini koncert žáků z kroužku piana ze třídy paní lektorky Martiny Šimsové. Rodiče dětí a všichni ostatní zájemci si vychutnali první úspěchy malých klavíristů.

Ivona Březinová - autorská literární beseda

V pátek 23. 3. 2018 navštívila naši základní školu oblíbená a známá spisovatelka knih pro děti a mládež Ivona Březinová. Návštěva byla domluvena v rámci měsíce knihy a završila Noc s Andersenem. Během dopoledne se uskutečnily dvě besedy, jejichž součástí bylo také autorské čtení.

Noc s Andersenem

Žáci z třetí třídy se společně se žáky z 1. B zapojili do celorepublikového projektu na podporu rozvoje čtenářství a strávili noc z 22.3. na 23.3. jako Noc s Andersenem "přespávačkou" ve škole. Letošní téma O pejskovi a kočičce nabízelo samo o sobě spoustu aktivit.

Jarní srdíčkové dny

V březnu 2018, a to ve dnech 19. 3. až 23. 3., budeme opět pomáhat potřebným dětem. Během týdne se pokusíme shromáždit co nejvíce finančních prostředků v dobrovolné sbírce. I sebemenší částka má smysl!

Assembly 2. 3. 2018

První březnový pátek proběhlo s dětmi z Wonderland Academy další společné setkání v gymnastickém sále. Všem žákům, kteří obdrželi ocenění za měsíc únor, srdečně gratulujeme.

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 1. března 2018 se v základní škole Wonderland Academy uskutečnil od 9.00 do 14.00 Den otevřených dveří. Zájemci z řad rodičů k nám přišli mnohdy možná i s budoucími prvňáčky prožít běžný školní den, zeptat se na vše, co je zajímalo, a podívat se, jak to u nás vypadá.

Sběrný dvůr - 2. třída

1.března navštívili žáci 2. třídy sběrný dvůr v Kunraticích. V rámci environmentální výchovy se seznámili s různými možnostmi nakládání s odpady a dozvěděli se, jaká je další cesta a zpracování nejrůznějších věcí, které již nepotřebujeme. Komentovaná prohlídka proběhla v rámci hodiny prvouky.

Africké pohybové hry

V pátek 9.3. jsme se v rámci kreativního workshopu pod vedením Sylvestera Amoaka z Ghany naučili tři africké hry.

Afrika - 1. workshop

V pátek 23.2. proběhl první ze série workshopů ve spolupráci s organizací Humanitas Afrika.

Snídaně s Wonderland Times - 23. 2. 2018

Každý poslední pátek v měsíci se scházíme ke snídani, při které si čteme noviny, na jejichž tvorbě se podíleli naši žáci. Můžeme se dočíst o událostech, které jsme ve škole prožili, i zprávy ze světa. Dozvíme se v nich i to, co nás teprve čeká. Noviny jsou psány česky a anglicky.

Bruslení - 3. a 4. třída

V úterý 20. 2. 2018 se pro žáky ze 3. a 4. třídy uskutečnil kurz bruslení. Opět jsme vyrazili do Strašnic na zcela nový stadion Padok Icerink. Veškeré aktivity a hry na ledě si děti užily stejně dobře jako jejich mladší spolužáci.

Lyžařský kurz - Krkonoše

Hned po jarních prázdninách vyrazili žáci Wonderland Academy na lyžařský kurz. V týdnu od 12. 2. do 16. 2. 2018 dýchali čerstvý krkonošský vzduch a pilovali lyžařský styl na sjezdovkách areálu Velká Úpa, který se nachází v blízkosti Pece pod Sněžkou.

Assembly 31. 1. 2018

Čas neuvěřitelně rychle letí! Máme za sebou první pololetí školního roku 2017/2018. Dnešní den přinesl nejen vysvědčení, ale i Assembly a předávání ocenění The wonderful one žákům za měsíc leden.

Muzeum smyslů

Děti z prvních tříd navštívily v úterý 30.1. 2018 nově otevřené Muzeum smyslů v Jindřišské ulici. Všichni si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak naše smysly fungují, ale i to, jak snadno je lze ošálit.

Bruslení

V úterý 23. 1. 2018 se pro žáky z 1. a 2. třídy uskutečnil kurz bruslení. Vyrazili jsme do Strašnic na zcela nový stadion Padok Icerink.

Nebojsa

V pátek 19. 1. 2018 navštívili třeťáci divadlo Minor a zhlédli představení Nebojsa.

Assembly 5. 1. 2018

Assembly se v pátek 5. 1. 2018 odehrálo doslova ve znamení pětek. Pátý den prvního lednového týdne jsme se ještě plní dojmů z vánočních prázdnin všichni potkali na již pátém společném setkání. Z pěti tříd Wonderland Academy jsme vyhlásili pět žáků měsíce prosince. Pětkovou smršť kazí snad jen fakt, že naši žáci s titulem The Wonderful One domů pětky obvykle nenosí.

Vánoční koncert 2017

Zima, alespoň v kalendáři, již skutečně zaklepala na dveře a my všichni jsme trochu zvolnili. Ve čtvrtek 21. 12. 2017 jsme se v 17.00 sešli v kostele v Šeberově a užili si společně vánoční koncert.

Zimní srdíčkové dny

Na začátku prosince proběhly ve Wonderland Academy již tradiční srdíčkové dny, tentokrát zimní. Ve dnech 4. 12. až 8. 12. 2017 se žáci, rodiče i učitelé opět snažili podpořit nemocné děti dobrovolnou sbírkou finančních prostředků.

Sedmičky Josefa Lady

Ještě před Vánocemi jsme se žáky navštívili galerii v Tančícím domě a prohlédli si zajímavou výstavu nazvanou Sedmičky Josefa Lady.

Filmová noc

V úterý 12. 12. 2017 se někteří žáčci z první a druhé třídy zúčastnili své historicky první školní "přespávačky". Akce nazvaná filmová noc vypukla v 17.30.

Mikulášská besídka

V úterý 5. 12. 2017 navštívil naši školu Mikuláš se svými pomocníky - čerty a andělem. Naštěstí neměli naši žáčci v pekelné knize zapsáno příliš mnoho hříchů, takže čerti, i když byli tři, odešli pryč s nepořízenou a prázdnými pytli a nám zůstaly plné třídy.

Assembly 1. 12. 2017

V pátek 1. 12. 2017 jsme zahájili poslední měsíc kalendářního roku. Sešli jsme se ráno již počtvrté na Assembly, abychom mimo jiné vyhlásili žáky měsíce listopadu. Gratulujeme všem oceněným, kteří na sobě velice pracovali.

S kaštany do lesa

V úterý 28.11. 2017 jsme se žáky všech tříd vyrazili na pěší výlet do kunratického lesa. Děti srnkám, daňkům, muflonům a dalším lesním zvířátkům samy donesly vlastnoručně nasbírané kaštany a jiné podzimní plody.

Snídaně s Wonderland Times

V pátek 24. 11. 2017 proběhla ráno od osmi hodin v jídelně školy oblíbená snídaně se školními novinami, které vytvářejí naši žáci. Všichni zúčastnění si je přečetli a pak společně probrali jednotlivé zajímavé příspěvky.

Assembly 3. 11. 2017

V pátek 3. 11. 2017 jsme se ráno sešli v gymnastickém sále na třetím společném setkání - Assembly. Tentokrát připadl titul The Wonderful One, ocenění pro nejlepšího žáka či žákyni měsíce října, těmto žákům: 1. A třída - Adam Rektor, 1. B třída - Nela Skokanová, 2. třída - Mia Vydržel, 3. třída - Kryštof Bohata, 4. třída - Juliana Horáková. Gratulujeme.

Halloween 2017

Poslední říjnový den jsme ve Wonderland Academy odpoledne oslavili Halloween. Do školy dorazili místo žáků různí kostlivci, čarodějnice a další příšerky a společně si všichni užili odpoledne plné aktivit a zábavy.

Coffee Morning

Ve středu 11. října proběhlo v jídelně školy již tradiční neformální setkání vás, rodičů, s námi všemi, kteří se podílí na chodu školy a v tuto dobu nebyli ve vyučování.

Assembly 6. 10. 2017

V pátek 6. 10. 2017 jsme se ráno sešli v gymnastickém sále na druhém společném setkání - Assembly. Tentokrát jsme poprvé udělili ve všech třídách jednomu žákovi titul The Wonderful One, ocenění pro nejlepšího žáka či žákyni uplynulého měsíce.

Sběr lesních plodů

V průběhu podzimních dní vyrazili žáci se svými rodiči do přírody pro kaštany, bukvice a žaludy a přinesli je do školy. Nasbírané plody pak společně dopravíme do lesa.

Podzimní srdíčkové dny 2017

Během třetího zářijového týdne se naše škola opět zapojila do projektu Podzimní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem. Společně se nám podařilo vybrat 3 035 Kč.

Snídaně s Wonderland Times

V pátek 22. 9. 2017 proběhla od 8.00 v jídelně školy letošní první snídaně s Wonderland Times, což jsou školní noviny, které tvoří naše děti.

Assembly

V tomto školním roce jsme zahájili novou tradici – společné setkávání žáků a učitelů školy na tzv. assembly. Bude probíhat pravidelně každý první pátek v měsíci.

Zahájení školního roku 2017/2018

Školní rok 2017/2018 jsme zahájili 4. září v prostorách školy. Zatímco starší žáci se přivítali se svými třídními učiteli a spolužáky ve třídách, nejmladší žáčky a jejich rodiče čekal nejprve malý uvítací ceremoniál v prostorách gymnastického sálu.

Letní slavnost

Zakončení školního roku 2016/2017 oslavili děti, učitelé i rodiče společně v úterý 27. 6. 2017 na letní slavnosti. I když nás trochu potrápily dešťové kapky a program se ze školní zahrady musel na chvíli přesunout do budovy školy, náladu nám to rozhodně nepokazilo. 

Talent WA 2017

První ročník zábavné soutěže Talent WA 2017 je úspěšně za námi. Žáci mohli ostatním ukázat, co se jim daří, čemu se věnují, co se jim líbí či co je prostě baví.

Škola v přírodě

Letošní škola v přírodě se konala předposlední týden v červnu a pomalu tak otevřela dveře k vytouženým letním prázdninám.

Výlet na bio farmu Košík

V pátek 26. 5. 2017 jsme s dětmi navštívili bio farmu Košík. Zabývá se ekologickým hospodařením a je i domovem mnoha zvířat. Děti zde prozkoumaly, co všechno obnáší práce farmáře a jaká je cesta potravin, kterou urazí z pole a pastviny až na náš stůl.

Kulturní procházka - Valdštejnský palác

V sobotu 20. 5. 2017 jsme navštívili Valdštejnský palác. Prohlédli jsme si hlavní sál, rytířskou síň, předpokoj a audienční síň. Poté jsme se prošli zahradou.

Kurz in-line bruslení

Po loňském velikém ohlasu naplánovala paní učitelka Dominika i letos kurz in-line bruslení. Pro zájemce z řad žáků školy proběhl ve dnech 16. 5. -18. 5. 2017 v přírodním parku Modřanská rokle.

Slavnost velkého pisálka

V úterý 16. 5. 2017 proběhla ve Wonderland Academy všemi prvňáčky netrpělivě očekávaná slavnost velkého pisálka.

Hurá do opery

V pondělí 15. 5. 2017 absolvovaly děti ze 2. a 3. třídy poslední setkání z projektu Hurá do opery. Tentokrát se seznámily s francouzskou operou.

Snídaně s Wonderland Times

Poslední březnový den se v jídelně školy uskutečnila již tradiční snídaně s Wonderland Times. I toto číslo pravidelného školního měsíčníku bylo plné zajímavých příspěvků, takže bylo nad ranním kakaem a ostatními dobrotami opravdu o čem diskutovat.

Jarní srdíčkové dny

Během předposledního březnového týdne se naši žáci a rodiče opět zapojili do projektu Jarní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem.

Masopust

V pondělí 27. 2. 2017 prožily děti odpoledne plné masopustního veselí. Pestrý program plný her zakončily rejem a přehlídkou masek.

Hurá na led!

21. února se žáci z Wonderland Academy vydali společně s paní učitelkou Dominikou na led. Vyměnili ten den tělocvičnu za bruslařskou halu. Vyzkoušeli, jak brusle kloužou a jak umí být led někdy tvrdý :-)

Lyžařský kurz Krušné hory

Třetí týden v únoru se naši žáci vydali do Krušných hor na sněhové dobrodružství.

K čemu jsou nám otisky prstů aneb staň se na chvíli detektivem

Na začátku února (2. 2.) měli žáci školení pro malé detektivy. Cílem projektu bylo vysvětlit jev, na základě čeho rozlišujeme otisky prstů jednotlivých osob, k čemu je to dobré, seznámili jsme se s pojmy papilární linie, daktyloskopie a její zákony, kriminalistika.

Bezpečnost silničního provozu

8. února nás navštívili zástupci Policie ČR, aby se s námi podělili o základy BESIP. Program pro první a druhou třídu byl zaměřen na povinnosti chodce. Třeťáčci se zaměřili už i na chování v silničním provozu.

Anežský klášter a jeho okolí

Další sobotní procházka s paní Marcelou proběhla 4. března. Tentokrát jsme navštívili první raně gotickou stavbu v Praze, kterou založil v roce 1231 král Václav I. na popud své sestry Anežky pro řád klarisek, ženskou odnož františkánů.

Oranžové multifunkční hřiště

Za podpory Nadace ČEZ se nám podařilo vybudovat nové víceúčelové hřiště v prostorách školní zahrady. Na výstavbě stále pracujeme, ale během příštích měsíců budou doladěny již všechny detaily.

Pestrá strava – bez zbytečné chemie

První část projektu Zdravé stravování proběhlo již tento pátek 11. listopadu.

Hurá do Opery!

V pondělí 21. listopadu se žáci druhých a třetích tříd vydali do opery. Tentokrát žáky čekala Procházka operou, jednalo se již o druhý díl z projektu Hurá do opery - 1a. V hodinovém setkání se seznámili se zákulisím a přípravou operního představení, Národního divadla, Státní opery i Stavovského divadla.

Divadlo Pod čepicí - Vánoce

Vánoční představení nás čeká 16. prosince ve 13:00 a už se na něj všichni moc těšíme!

Halloween

Halloween je za námi! V pondělí 31. 10. se žáci, učitelé i rodiče proměnili v Halloweenské přízraky a společně prožili příjemné odpoledne plné aktivit. Nejprve žáci plnili soutěže a úkoly, poté přišlo na řadu soutěžení celých rodin a nakonec soutěž pro rodiče.

Výlet do Indonésie

Tento týden jsme si s dětmi místo tělocviku zaletěli na ostrov Lombok.

Zdravotnický kurz

V pátek 7. října nás poctili svou návštěvou Zdravotníci s.r.o. Každá třída prošla hodinovou teorii se spoustou praktických ukázek a videí. Žáci si vyzkoušeli podat první pomoc na figuríně a ošetřit svého spolužáka či spolužačku při poranění ruky, nohy. Dozvěděli se, jaké příznaky má člověk s nízkým tlakem a jak předcházet pádu. Naučili se stabilizovanou polohu.

Toulcův dvůr - 1. třída

5. října 2016 se vydali žáci první třídy na průzkum Toulcova dvora společně s Ms Katkou a Ms Lenkou. Společně viděli velkou spoustu zvířátek: slepice, husy, králíky, kozy, krávy, ovce.

První Cinema night

Ve čtvrtek 29. září 2016 proběhla první Cinema night! Žáci strávili celou noc v budově školy společně s paní učitelkou Klárou a Katkou.

Ukázka kolové

V pátek 21. září nás v hodinách tělesné výchovy navštívil pan Hradecký, který nám představil pro některé naprosto nový sport kolovou. Dle slov dětí byla ukázka žůžová! :) Žáci se dozvěděli informace o speciálních „kolových“ kolech, pravidla hry a v praxi rovnou i vyzkoušeli. Jízdou na neobvyklém kole se nechal zlákat také pan učitel Perran a paní učitelka Dominika. Z naší školy se kolové aktivně věnuje Alex Robert Stevens z druhé třídy.

Freestyle Kolbenka

V pátek 9. září navštívili žáci druhé a třetí třídy trampolínový ráj Freestyle Kolbenka. Celý areál byl k dispozici pouze nám, a tak měl každý možnost si zaskákat, zahrát vybíjenou a sjet na člunu děsivou skluzavku. Přítomni byli zkušení lektoři, kteří děti poučili o správném držení těla při pohybu na trampolínách. Zájemcům také poradili, jak na salto dopředu, dozadu či dokonce dvojté salto.