Zajímavosti ze světa výchovy a vzdělávání

Tichá tragédie - dětem chybí normální dětství

Podle kanadské terapeutky Victorie Prooday jsou naše děti v ubohém emocionálním stavu. Posledních 15 let je svědkem tragédie, která jí v tichosti probíhá před očima. Mohou jí to dosvědčit učitelé i profesionálové pracující s dětmi. Její názory si přečtěte v zajímavém článku Anny Veselé.

Víceleté gymnázium: ano či ne?

Přemýšlíte, že by vaše dítě mohlo studovat na víceletém gymnáziu? Pár zajímavých úvah k zamyšlení přináší článek Lucie Fialové. Jaké vlastně vaše dítě je?

50 otázek, které můžete položit svému dítěti

Také máte pocit, že často sklouzáváte při komunikaci se svým dítětem k obligátní otázce: "Tak co, jak bylo ve škole?" Čtěte inspiraci, na co všechno se ho můžete zeptat.

Genetická metoda čtení

Je tzv. genetická metoda čtení pro děti výhodnější? O tom mluvila v Atriu na Rádiu Junior Monika Valentová s bývalou učitelkou, nyní lektorkou a inspirátorkou Ivanou Málkovou, která ve školství praktikovala oba přístupy.

Tablet není nic jiného než mrtvá placatá máma

Tablety a chytré telefony v sobě mají reálné riziko závislosti. Když se to přežene, může to dopadnout zle. Někteří rodiče si pomalu ale jistě zvykají, že mohou svoje děti odkládat k tabletům. Aby měli chvilku klid.

Přečtěte si více

Opravdu chcete udělat ze svého dítěte tečku na displeji?

Čtěte zamyšlení Marka Hermana, vysokoškolského pedagoga a lektora, který se zaměřuje na téma seberozvoje a výchovy dětí. Co si o tom myslíte Vy?

Helicopter parent

"Helicopter parent“ (přeloženo do češtiny „rodič - vrtulník“) je termín, který se nejen v USA objevuje čím dál tím častěji v případech, kdy se mluví o přehnané rodičovské péči a starostlivosti. Co si pod tímto pojmem máme představit a jaké jsou důsledky takového rodičovského stylu? O tom si povídala v pořadu Atrium Magdalena Šorelová s psycholožkou Barborou Downes.

Více k tématu zde

Jak nemít z dětí losery:

7 přikázání pro rodiče, kteří kážou vodu a pijí víno

Děti nejsou dokonalé v poslouchání rodičů. Ale jsou bezchybné v jejich napodobování. Proto buďme dětem nejlepším příkladem. Buďme tím, koho v nich sami chceme vidět. Více čtěte zde