Třetí třída

Třetí třída

Třídní učitel: Lenka Veselá

Počet dětí ve třídě: 17
Místnost: oranžová učebna
Třetí třídu navštěvuje 14 chlapců a 3 dívky.

Naši čarodějnou třídu naleznete za oranžovými dveřmi. Navštěvuje ji 14 odhodlaných kouzelníků a 3 kouzelnice. Učíme se pracovat ve skupinkách, vzájemně si radit a pomáhat si. Velkou výzvou je rozvoj čtenářství. Jsme bezva parta a vše společně zvládneme.
Lenka Veselá

Život třídy

Den se složkami IZS

Pátek 18. 5. 2018 byl den nabitý dojmy, zážitky a informacemi. Wonderland Academy navštívili zástupci integrovaného záchranného systému. Pro naši klučičí třídu byl ráj na stanovišti vojenské policie, která jim představila zbraně a nezbytné vybavení do akce.

Snídaně s Wonderland Times - 27. 4. 2018

Poslední dubnový pátek proběhla tradiční snídaně nad školními novinami. Máme radost, že posnídat, posedět a pobesedovat chodí stále více našich školáků :-)

Fotbal a Petr Čech

O zpracování center aktivit se dobrovolně přihlásil Adam P. Rád by totiž ostatní seznámil se svou vášní pro fotbal. A jak se této role zhostil? Opravdu na výbornou.

Dopravní výchova

V rámci dopravní výchovy proběhla beseda s městskými strážníky. Děti si oživily, jak se mají bezpečně chovat v silničním provozu. Ať už jako chodci nebo jako cyklisté. Nebyl opomenut ani význam barevného oblečení. Dostalo se i na dopravní značení.

Snídaně s Wonderland Times 25. 5. 2018

Přijďte se i v květnu podívat na nové vydání školních novin a posnídat u toho se svými kamarády. Určitě bude spousta zajímavých témat k řešení :-)

Dětský den v lese

V neděli 3. 6. 2018 pořádá ZŠ Wonderland Academy Dětský den v lese. Za doprovodu Dominiky a Martiny vyrazí děti od školy pěšky do lesa, kde pro ně bude připraven zábavně-naučný program s tematikou lesa a jeho obyvatel.

Škola v přírodě 2018

Letošní škola v přírodě žáků Základní školy Wonderland Academy se uskuteční v termínu od 18. 6. do 22. 6. 2018 v Benecku v západních Krkonoších. Děti vyrazí společně se svými učiteli na týden plný sportovních výkonů, zábavy, dobrodružství, ale i učení a poznávání. Střechu nad hlavou nám tentokrát poskytne hotel Alfonska.

Assembly 9. 4. 2018

Druhý dubnový týden přinesl hned v pondělí ráno další Assembly. Společně jsme probrali některé důležité zásady chování, popřáli všem dětem, které budou slavit své narozeniny v průběhu měsíce dubna, zazpívali si s doprovodem kytary paní učitelky Martiny a předali ocenění The wonderful one za měsíc březen. Gratulujeme pětici oceněných.

Book Fair

V pátek 6. dubna 2018 proběhl ve Wonderland Academy tradiční Book Fair. Děti měly v ten den možnost zakoupit si anglické dětské knihy od předního britského nakladatelství USBORNE. Tuto akci jsme pořádali jako součást oslav "Měsíce knihy". Nezávislým zástupcem nakladatelství pro naši školu byla Zoë Vobořilová, která zde také zorganizovala program Usborne "Tvůrčí workshop".

Návštěva ZOO

Návštěva ZOO byla opravdu zdařilou akcí. Objednaná komentovaná prohlídka děti velmi zaujala. Naše průvodkyně poutavě hovořila o životě vybraných živočichů a seznámila nás se spoustou zajímavostí.

Bezobratlí a obratlovci

Zpracované prezentace na téma probíraného dělení živočichů byly obsáhlé, originální a zajímavé. A děti navíc práce bavila! Následná návštěva ZOO bude dalším příjemným zpestřením výuky.

Ivona Březinová - autorská literární beseda

V pátek 23. 3. 2018 navštívila naši základní školu oblíbená a známá spisovatelka knih pro děti a mládež Ivona Březinová. Návštěva byla domluvena v rámci měsíce knihy a završila Noc s Andersenem. Během dopoledne se uskutečnily dvě besedy, jejichž součástí bylo také autorské čtení.

Noc s Andersenem

Žáci z třetí třídy se společně se žáky z 1. B zapojili do celorepublikového projektu na podporu rozvoje čtenářství a strávili noc z 22.3. na 23.3. jako Noc s Andersenem "přespávačkou" ve škole. Letošní téma O pejskovi a kočičce nabízelo samo o sobě spoustu aktivit.

Projekt o Josefu Ladovi

Projektu o Josefu Ladovi jsme věnovali dva dny. Děti měly v týdenním pátracím úkolu zjistit nějaké zajímavé informace o této osobnosti. A že jich bylo. V kroužku každý sdělil, co se dozvěděl. Informace se však nesměly opakovat, i tak měl každý nějakou zajímavou větu. Také knížek se nám sešlo velké množství.

Assembly 2. 3. 2018

První březnový pátek proběhlo s dětmi z Wonderland Academy další společné setkání v gymnastickém sále. Všem žákům, kteří obdrželi ocenění za měsíc únor, srdečně gratulujeme.

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 1. března 2018 se v základní škole Wonderland Academy uskutečnil od 9.00 do 14.00 Den otevřených dveří. Zájemci z řad rodičů k nám přišli mnohdy možná i s budoucími prvňáčky prožít běžný školní den, zeptat se na vše, co je zajímalo, a podívat se, jak to u nás vypadá.

Snídaně s Wonderland Times - 23. 2. 2018

Každý poslední pátek v měsíci se scházíme ke snídani, při které si čteme noviny, na jejichž tvorbě se podíleli naši žáci. Můžeme se dočíst o událostech, které jsme ve škole prožili, i zprávy ze světa. Dozvíme se v nich i to, co nás teprve čeká. Noviny jsou psány česky a anglicky.

Bruslení - 3. a 4. třída

V úterý 20. 2. 2018 se pro žáky ze 3. a 4. třídy uskutečnil kurz bruslení. Opět jsme vyrazili do Strašnic na zcela nový stadion Padok Icerink. Veškeré aktivity a hry na ledě si děti užily stejně dobře jako jejich mladší spolužáci.

Zimní olympiáda 2018

I třeťáci žijí událostmi, které hýbou sportovním světem. Už znají smysl olympijských her, symboliku barev olympijských kruhů, i v které zemi se hry tentokrát konají. U mapy jsme zkonstatovali, že je to pěkná dálka.

Assembly 31. 1. 2018

Čas neuvěřitelně rychle letí! Máme za sebou první pololetí školního roku 2017/2018. Dnešní den přinesl nejen vysvědčení, ale i Assembly a předávání ocenění The wonderful one žákům za měsíc leden.

Nebojsa

V pátek 19. 1. 2018 navštívili třeťáci divadlo Minor a zhlédli představení Nebojsa.

Voda

Učivo na téma VODA jsme začali skupinovým brainstormingem. Dětem se při tomto slovu vybavila spousta zajímavým věcí. Svá zpracování následně prezentovaly. Přišla řada i na pokusy a zajímavá videa.

Assembly 5. 1. 2018

Assembly se v pátek 5. 1. 2018 odehrálo doslova ve znamení pětek. Pátý den prvního lednového týdne jsme se ještě plní dojmů z vánočních prázdnin všichni potkali na již pátém společném setkání. Z pěti tříd Wonderland Academy jsme vyhlásili pět žáků měsíce prosince. Pětkovou smršť kazí snad jen fakt, že naši žáci s titulem The Wonderful One domů pětky obvykle nenosí.

Pekelný den

Úterý 5. 12. byl pro děti výjimečný den. Začali jsme čertovskou básničkou. Poté se děti pekelně zapotily u nové hry, kterou byl AZ kvíz na vyjmenovaná slova po B. Následovalo čertovské počítání a pohádka. Cílem výtvarné výchovy bylo ztvárnit peklo. A pak nastal okamžik, na který děti celý den čekaly. Krásný anděl si je odvedl do pekla!

Mikulášská besídka

V úterý 5. 12. 2017 navštívil naši školu Mikuláš se svými pomocníky - čerty a andělem. Naštěstí neměli naši žáčci v pekelné knize zapsáno příliš mnoho hříchů, takže čerti, i když byli tři, odešli pryč s nepořízenou a prázdnými pytli a nám zůstaly plné třídy.

Assembly 1. 12. 2017

V pátek 1. 12. 2017 jsme zahájili poslední měsíc kalendářního roku. Sešli jsme se ráno již počtvrté na Assembly, abychom mimo jiné vyhlásili žáky měsíce listopadu. Gratulujeme všem oceněným, kteří na sobě velice pracovali.

S kaštany do lesa

V úterý 28.11. 2017 jsme se žáky všech tříd vyrazili na pěší výlet do kunratického lesa. Děti srnkám, daňkům, muflonům a dalším lesním zvířátkům samy donesly vlastnoručně nasbírané kaštany a jiné podzimní plody.

Sv. Martin

O co se rozdělil Martin se žebrákem? Jakou barvu měl jeho plášť? Na jakém koni jezdil? Proč se na jeho svátek pojídá husa? Tak na tohle všechno třeťáci již znají odpověď!

Snídaně s Wonderland Times

V pátek 24. 11. 2017 proběhla ráno od osmi hodin v jídelně školy oblíbená snídaně se školními novinami, které vytvářejí naši žáci. Všichni zúčastnění si je přečetli a pak společně probrali jednotlivé zajímavé příspěvky.

Praha stověžatá - centra aktivit

Na výuku o Praze navazovala centra aktivit. Děti se dozvěděly, co je to pověst, a učily se pracovat s textem při odpovědi na otázky. Hledaly, co je smyšlené a co skutečné.

Pražské památky

V rámci výuky o Praze měli žáci za úkol zpracovat referát o libovolně vybrané pražské památce a následně ho před ostatními prezentovat.

Assembly 3. 11. 2017

V pátek 3. 11. 2017 jsme se ráno sešli v gymnastickém sále na třetím společném setkání - Assembly. Tentokrát připadl titul The Wonderful One, ocenění pro nejlepšího žáka či žákyni měsíce října, těmto žákům: 1. A třída - Adam Rektor, 1. B třída - Nela Skokanová, 2. třída - Mia Vydržel, 3. třída - Kryštof Bohata, 4. třída - Juliana Horáková. Gratulujeme.

Halloween 2017

Poslední říjnový den jsme ve Wonderland Academy odpoledne oslavili Halloween. Do školy dorazili místo žáků různí kostlivci, čarodějnice a další příšerky a společně si všichni užili odpoledne plné aktivit a zábavy.

Státní symboly

V prvouce jsme se učili o státních symbolech. V rámci aktuálních voleb a státního svátku nebylo toto učivo odtrženo od reality. A aby nebylo náročné, učili jsme se ho hravou formou.

Čtenářská dílna

Jak jsem již předeslala v článku u naší třídy, je pro nás velkou výzvou rozvoj čtenářství. Každý pátek máme čtenářskou dílnu, kterou trávíme ve školní čítárně. Po individuálním čtení si o knihách povídáme, děti si mezi sebou sdílí zážitky a knihy si doporučují.

Pohádky podle obrázkové osnovy

V hodině českého jazyka píšeme klasické pohádky podle obrázkové osnovy.

Učíme se společně a hrou

"Učíme se společně" a hrou. Propojujeme matematiku s prvoukou. Děti si vyrobily plánky krajiny a poté jsme společně určovali světové strany.

Assembly 6. 10. 2017

V pátek 6. 10. 2017 jsme se ráno sešli v gymnastickém sále na druhém společném setkání - Assembly. Tentokrát jsme poprvé udělili ve všech třídách jednomu žákovi titul The Wonderful One, ocenění pro nejlepšího žáka či žákyni uplynulého měsíce.

Dopravní značky

Aby učení nebylo odtrženo od reality, vyrazili jsme poznávat dopravní značky do okolí školy.

Sběr lesních plodů

V průběhu podzimních dní vyrazili žáci se svými rodiči do přírody pro kaštany, bukvice a žaludy a přinesli je do školy. Nasbírané plody pak společně dopravíme do lesa.

Podzimní srdíčkové dny 2017

Během třetího zářijového týdne se naše škola opět zapojila do projektu Podzimní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem. Společně se nám podařilo vybrat 3 035 Kč.

Zpátky ve škole - centra aktivit

Naše první centra aktivit s názvem "Zpátky ve škole" byla příležitostí zjistit, jak jsme na tom se znalostmi na začátku školního roku.