Naši žáci se prezentují

8. ročník literární soutěže Artbotič

30.4.2019 proběhl již 8. ročník celopražské literární soutěže Artbotič, kterého se zúčastnila naše žákyně třídy 5.A Kateřina Markupová a obsadila skvělé 3. místo. Kateřině velmi gratulujeme k jejímu úspěchu a děkujeme za krásné reprezentování naší školy.

Testování ČŠI - 4. třída, angličtina

Ve čtvrtek 15. 11. 2018 proběhlo ve Wonderland Academy testování české školní inspekce. Jednalo se o výběrové zjišťování výsledků
vzdělávání v anglickém jazyce, které bylo zaměřeno na sledování úrovně dosažené žáky čtvrtých ročníků základních škol v oblasti jazykové gramotnosti. Čtvrťáci z Wonderland Academy si vedli výborně. Průměrná úspěšnost žáků školy v testu je 98 %.

Bystré hlavičky

Nela B. vytvořila v kroužku Bystré hlavičky vlastní deskovou hru o přírodě. Otázky vyhledávala v encyklopediích, ilustrovala je a ušila i samotný plán. Hru najdete ve 3. A. Pojdte otestovat své znalosti :)

Literární soutěž ArtBotič

Máme velkou radost z úspěchu naší žákyně čtvrté třídy. Obsadila krásné druhé místo v celopražské literární soutěži ArtBotič. Napsala zdařilou prózu na téma Jak uzdravit nemocný svět. Gratulujeme a děkujeme za skvělé reprezentování naší školy. Přejeme hodně originálních nápadů i v další tvorbě.

Statistika testování IQ

Ve středu 23. 5. 2018 proběhlo ve Wonderland Academy ve spolupráci se společností Mensa testování IQ u 50 zájemců z řad žáků.

Kroužek tvůrčího psaní - Kačka, 4. třída

Vyprávěj, Sněhurko!

Možná znáte pohádku o Sněhurce. Ale nejspíš nevíte, co se stalo po svatbě…
Mladé královně se po čase narodilo dítě jménem Flóra. Flóra byla celá po mamince. Měla bledou tvář a černé vlasy, ve kterých nosila červenou mašličku. Milovala všechna zvířata, ale nejvíc ji udivovali ptáci. Často chodila do přírody, kde si hrála se zvířátky a sbírala šišky. Někdy jí pomáhalo sedm trpaslíků, ke kterým jezdila na víkendy.
Jednoho dne museli král a královna odjet na vedlejší zámek, na který je pozvala Šípková Růženka. Ta si nevěděla rady se svým královstvím, které se nemohlo zbavit trní, i když kletba už byla zlomená. Flóra mezitím bydlela u sedmi trpaslíků.
Když Flóra ten samý den odešla do lesa, kde chtěla nasbírat pár lístků, potkala starou paní. Nejdříve se jí lekla, ale pak se s ní dala do řeči. A přitom se dozvěděla, že se jmenuje Sára. Sára působila strašidelně. V puse měla pět křivých zubů a na krku velkou bradavici, ze které rostlo šest chlupů. Její hnědé vlasy se vlnily ve větru. Nosila černý plášť s dírami a černé střevíčky. Flóra si myslela, že je hodná a že se nemusí ničeho bát.
Povídaly si o zvířátkách. Sára tvrdila, že je má také ráda. Prý jim dává sušenky. Jako ochutnávku nabídla Flóře sáček hnědých sušenek s hrozinkami. Flóra si je nadšeně vzala a vydala se i s nasbíranými lístky na zpáteční cestu do chaloupky sedmi trpaslíků.
Flóra se se sušenkami vychloubala, ale sedm trpaslíku se na ně tvářilo podezřívavě. Sušenky jí vzali, protože se báli, že by se jí něco stalo. Flóra si jednu potají nechala a snědla. Zrovna, když přijížděli Sněhurka a král, Flóra padla k zemi. Královští rodiče nevěděli co udělat. Otec král zkusil Flóru políbit tak, jako to udělal se Sněhurkou. Princezna se ale nevzbudila.
Sedm trpaslíků Sněhurce povědělo, že Flóra potkala ženu jménem Sára a přinesla si od ní do chaloupky sušenky. Nevěděli ale, jestli si náhodou malá dívka nenechala nějakou sušenku při sobě a nesnědla ji.
Královna si vzpomněla, že jako malá listovala kronikou své rodiny, kde bylo napsáno, že macecha kdysi porodila dítě, které dostalo jméno Sára. Měla zlé tušení.
Královská rodina odjela na starý hrad k Sněhurčině tátovi. Tam našli Lexikon kouzel. Hledali v něm kouzlo, kterým Sára otrávila Flóru. To našli, ale nenalezli protilék. Flóřin děda si vzpomněl, že od zlé macechy po její smrti zdědil knihu Protiléky. Podle návodu uvařili lektvar a dali ho vypít Flóře. Princezna se naštěstí vzbudila. Navzájem se obejmuli a radovali se. Na to, co se stalo, si děvčátko ani nevzpomnělo.
Oba rodiče pak Sáru, nevlastní sestru Sněhurky, potrestali tím, že musela sloužit u svého starého otce (Flóřina dědy). Mladá královská rodina se přestěhovala k sedmi trpaslíkům, kteří Flóru pomáhali vychovávat. Hrad prodali král a královna Šípkové Růžence.
A jako skoro každá pohádka má i tato dobrý konec.