Druhý domov pro Vaše děti

Jesle Wonderland – druhý domov pro Vaše děti

Jesle jsou situovány v luxusní dvoupatrové vile s rozlehlou zahradou, na adrese U Školky 880, Praha – Hrnčíře. Pro naše nejmenší zde máme připravené herničky plné bezpečných a edukativních hraček.

Naše spinkárna je vybavená klasickými postýlkami i postýlkami pro miminka. Vše je zařízeno tak, aby se u nás dětičky cítily jako doma.

Třída Stars

Naší školku mohou navštěvovat děti od dovršení druhého roku. Děti z jesliček pak plynule přecházejí do nejnižší třídy školky Wonderland (třída Owls).

Vybavení

Jesličky jsou vybaveny vkusným dětským nábytkem a doplňky tak, aby se děti cítily pohodlně a příjemně.

Pečlivě jsme vybrali učební materiál, který odpovídá věkové kategorii dětí. Hračky jsou pro děti bezpečné, edukativní a zábavné. Veliký důraz klademe na široký výběr knih a didaktických pomůcek.

Kolektiv našich jesliček pomáhá dětem k socializaci, rozvoji komunikace, empatii a celé řadě dalších důležitých aspektů. Wonderland jesličky tu jsou pro všechny děti, jejichž rodičům není lhostejná předškolní výchova a vzdělávání. Jsme jesličky, kde dětem předáváme elementární dovednosti a rozvíjíme ho po všech stránkách, učíme je základním sociálním a hygienickým návykům. Využíváme dětské přirozené zvídavosti k získávání nových poznatků ve formě her, písniček, knížek atd.

K dispozici je prostorná zahrada, na které se nachází dětské pískoviště, prolézačky, skluzavka, jungle gym, trampolína, kolotoče, odstrkovadla a jiné zahradní hračky.

Nejmenší děti mají k dispozici dvojitý kočárek (double buggy), aby mohly s paní učitelkou na delší procházky. Starší děti chodí za pomocí vycházkového lana a s velikou chutí rády pozorují přírodní jevy.

Otevírací doba

Jsme otevřeni od pondělí do pátku:
dopolední docházka v čase 8:00 – 12:30
celodenní docházka v čase Po – Čt 8:00 – 17:30 a Pá 8:00 – 16:30

Naše jesličky jsou otevřeny po celý rok s výjimkou školních prázdnin a svátků.
O letních prázdninách jsou jesle v provozu. 

Denní program

8:00 – 9:00 – příchod do jesliček
9:00 – 9:15 – svačina
9:15 – 10:00 – cvičení, ranní kruh s kreativní činností
10:00 – 11:30 – pobyt venku
11:30 – 12:00 – oběd
12:00 – 14:00 – odpočinek
14:00 – 15:00 – pobyt venku
15:00 – 15:30 – svačina
15:30 – 17:30 – volné hry a kreativní činnost

Svoz školním autobusem

Nabízíme svoz dětí naším školním autobusem dle individuální dohody. Autobus je vybaven bezpečnostními pásy a dětskými autosedačkami.

Zdravé stravování pro děti i personál

Dbáme na zdravé a kvalitní stravování všech dětí, a proto spolupracujeme s českou firmou Ekolandia. Jídlo je připravováno výhradně z čerstvých surovin. Vše se vaří brzy ráno nebo kuchaři využívají metodu sous vide – noční dlouhé vaření při nízké teplotě, aby maso bylo šťavnaté a v jídle zůstaly zachovány minerály a vitamíny. Ekolandia zohledňuje veškeré nutriční požadavky na správnou skladbu jídel a vychází vstříc i rodičům, kteří pro své děti požadují speciální úpravu jídel. Proto se k nám do školky dodávají také jídla bez lepku, vajec či mléčných produktů.
Stejně jako obědy tak i svačinky jsou doplňovány pravidelným přísunem ovoce a zeleniny.
V MŠ Wonderland se pro děti snažíme zajistit co nejpestřejší stravu, která je vyvážená a odpovídá moderním požadavkům na dětskou výživu. Samozřejmostí je dodržování pitného režimu. Děti se mohou obsloužit samy v průběhu celého dne, kdy jim je podávána čerstvá voda. K dispozici je také čaj a mléko všech typů.

Našim maličkým strávníkům pomáhají při jídle ochotné a milé chůvičky a paní učitelky až do fáze, kdy jsou děti schopné se obsloužit samy.

Osvědčené metody výuky se skvělými výsledky

Abychom rozvíjeli osobnost dětí, snažíme se, aby nám bylo dítě partnerem, přijímáme ho takové jaké je, uznáváme ho jako osobnost, nasloucháme mu a rozvíjíme jeho potenciality. Rozvojové předpoklady a možnosti dětí vyžadují uplatňovat v předškolním vzdělávání odpovídající metody a formy práce.

Využíváme zejména těchto metod:

Prožitkového a kooperativního učení hrou a činnostmi dětí, které jsou založeny na přímých zážitcích dítěte, podporují dětskou zvídavost a potřebu objevovat, podněcují radost dítěte z učení, jeho zájem poznávat nové, získávat zkušenosti a ovládat další dovednosti. Ve vzdělávání je třeba využívat přirozeného toku dětských myšlenek a spontánních nápadů a poskytovat dítěti dostatek prostoru pro spontánní aktivity a jeho vlastní plány. Učební aktivity by proto měly probíhat především formou nezávazné dětské hry, kterou se dítě zabývá na základě svého zájmu a vlastní volby.
Situační učení je založené na vytváření a využívání situací, které poskytují dítěti srozumitelné praktické ukázky životních souvislostí tak, aby se dítě učilo dovednostem a poznatkům v okamžiku, kdy je potřebuje a lépe tak chápalo jejich smysl.
Spontánní sociální učení je založené na principu přirozené nápodoby. Proto je třeba ve všech činnostech a situacích, které se v průběhu dne v mateřské škole vyskytnou, nejen v didakticky zaměřených činnostech, poskytovat dítěti vzory chování a postojů, které jsou k nápodobě a přejímání vhodné.
Hra dětí a tvořivá dramatika je další důležitou metodou, která vychází především z principu hry a prožitku.

Používáme UV lampu pro sterilizaci místností
Co vše přístroj dokáže?

Téměř úplné odstranění mikrobů a virů, které bývají příčinou nachlazení, infekcí, astmatu a různých alergických příznaků.
Rychlá a efektivní sterilizace bez poškození sterilizovaných povrchů.
Vyčištění bez chemických prostředků, a tedy i bez často nepříjemného zápachu a škodlivin.
Hypoalergická dezinfekce povrchů kuchyní a kuchyňského vybavení, postelí, pohovek, hraček, atd.

Jak se stát žákem Wonderland školky

Rádi Vás po předchozí domluvě přivítáme na prohlídce školy. Nepořádáme jednotné dny otevřených dveří, věnujeme se Vám vždy individuálně: sjednáme s Vámi osobní schůzku, provedeme Vás prostory mateřské školy a zodpovíme Vaše dotazy.

Neváhejte nás kontaktovat – vyplňte nezávaznou přihlášku a my se Vám obratem ozveme.