Druhá třída

Druhá třída

Třídní učitelka: Martina Livorová

Počet dětí ve třídě: 17
Místnost: modrá učebna
Druhou třídu navštěvuje 10 dívek a 7 chlapců.

Druhá třída sídlí v letošním roce v modré třídě. Přesto je obvykle dominantní barvou růžová, protože dívky jsou v převaze. Ve třídě je celkem 17 dětí, z toho 10 děvčat a 7 chlapců. Všechny děti bez problémů používají oba vyučovací jazyky - češtinu i angličtinu. Letos přibyl ještě volitelný třetí jazyk - němčina nebo španělština. Oblíbeným předmětem je matematika, děti také rády zpívají, recitují a věnují se sportovním aktivitám.
Martina Livorová

Život třídy

Škola v přírodě 2018

Letošní škola v přírodě žáků Základní školy Wonderland Academy se uskutečnila v termínu od 18. 6. do 22. 6. 2018 v Benecku v západních Krkonoších. Děti vyrazily společně se svými učiteli na týden plný sportovních výkonů, zábavy, dobrodružství, ale i učení a poznávání.

Afrika - vaření

V pátek 15. 6. 2018 se uskutečnila poslední ze série tzv. afrických dílen, tentokrát na téma vaření. Děti z druhé třídy a následně i děti z odpolední družiny se seznámily s některými africkými surovinami a poznaly, co dobrého se z nich dá uvařit.

Dětský den v lese

V neděli 3. 6. 2018 pořádala ZŠ Wonderland Academy Dětský den v lese. Za doprovodu Dominiky a Martiny vyrazily děti od školy pěšky do lesa, kde pro ně byl připraven zábavně-naučný program s tematikou lesa a jeho obyvatel. Všichni si výlet pod koruny stromů velice užili.

Dobrý skutek - prezentace projektu

Ve čtvrtek 7.6. druháci prezentovali své projekty. Jejich úkolem bylo zamyslet se nad tím, jak oni, přestože jsou ještě dětmi a nedisponují penězi, mohou být prospěšní svému okolí. Nápad i zpracování byl na dětech. Projekt byl velkou inspirací.

Výlet na zámek Loučeň

V úterý 5. 6. 2018 jsme navštívili zámek Loučeň a přilehlý zahradní komplex labyrintů. Zámkem nás provedla dáma v dobovém kostýmu a vyprávěla příběh princezny Marie a prince Alexandra z rodu Thurn Taxisů. Mezi jednotlivými bludišti děti nejvíce zaujaly ty z tisů a dřevěných palisád, bloudili jsme ale i mezi kameny, buxusy nebo mezi provazy.

Centra aktivit - abeceda

Poslední letošní centra spojuje téma abecedy. Matematika pracuje s počítací šifrou, v centru čtení se děti seznamují s lesními zvířaty a řadí je podle abecedy do malé encyklopedie, centrum psaní přenese děti mezi česká města, v ateliéru děti tvoří společně velkou obrázkovou abecedu. Pokusy a objevy se zabývají přírodovědou, zadání je v angličtině a výsledkem je pohyblivý model lidské kostry.

Výtvarná výchova ve stylu známých umělců

Ve výtvarné výchově si druháci v květnu a červnu vyzkoušejí práci motivovanou dílem známých umělců. Prvním vzorem byl Piet Mondrian a jeho kompozice se základními barvami v pravoúhlé síti. V současné chvíli mají děti rozpracované autoportréty ve stylu Roye Lichtensteina.

Snídaně s Wonderland Times 25. 5. 2018

V pátek 25. 5. 2018 proběhla v jídelně školy další snídaně. Žáci se přišli podívat na nové vydání školních novin a posnídat u toho se svými kamarády. Určitě zde byla spousta zajímavých témat k řešení :-).

Studie hmyzu

V květnu jsme si povídali o hmyzu, měli jsme možnost pozorovat ruměnice pospolité pod lupou a v předmětu kreativní workshop si děti zkusily zástupce motýlů, blanokřídlých a brouků nakreslit. Vyzkoušely kresbu tužkou, tuší a rozmývatelnými pastelkami. Výsledky, myslím, předčily očekávání.

Čtenářské čtvrtky

V druhé třídě jsme si zavedli tradici čtenářských čtvrtků. Přibližně jednou za měsíc si děti přinesou do třídy své vlastní rozečtené knihy z domova a ve vyhrazeném čase si v nich mohou číst. Knihu také stručně představí spolužákům. Pokud by měl někdo potíže vybrat si tu správnou, rozečtené knihy spolužáků mu mohou být inspirací.

Čtení pro děti z MŠ

Duben je nazýván měsícem knihy a tak jsme kromě obvyklých prezentací knih a zápisů do čtenářského deníku navštívili naši Wonderland Montessori školku a přečetli dětem několik básniček od Jiřího Žáčka a pohádku o Křemílkovi a Vochomůrkovi od Václava Čtvrtka.

Snídaně s Wonderland Times - 27. 4. 2018

Poslední dubnový pátek proběhla tradiční snídaně nad školními novinami. Máme radost, že posnídat, posedět a pobesedovat chodí stále více našich školáků :-)

Výtvarná dílna Adinkra

V pátek 6. 4. 2018 se uskutečnila další z "afrických dílen". Děti z Wonderland Academy se seznámily s tradiční africkou výtvarnou technikou zvanou Adinkra, která využívá tisk typických afrických motivů s významy na látky.

Assembly 9. 4. 2018

Druhý dubnový týden přinesl hned v pondělí ráno další Assembly. Společně jsme probrali některé důležité zásady chování, popřáli všem dětem, které budou slavit své narozeniny v průběhu měsíce dubna, zazpívali si s doprovodem kytary paní učitelky Martiny a předali ocenění The wonderful one za měsíc březen. Gratulujeme pětici oceněných.

Book Fair

V pátek 6. dubna 2018 proběhl ve Wonderland Academy tradiční Book Fair. Děti měly v ten den možnost zakoupit si anglické dětské knihy od předního britského nakladatelství USBORNE. Tuto akci jsme pořádali jako součást oslav "Měsíce knihy". Nezávislým zástupcem nakladatelství pro naši školu byla Zoë Vobořilová, která zde také zorganizovala program Usborne "Tvůrčí workshop".

Ivona Březinová - autorská literární beseda

V pátek 23. 3. 2018 navštívila naši základní školu oblíbená a známá spisovatelka knih pro děti a mládež Ivona Březinová. Návštěva byla domluvena v rámci měsíce knihy a završila Noc s Andersenem. Během dopoledne se uskutečnily dvě besedy, jejichž součástí bylo také autorské čtení.

Mami, tati, vyprávějte - projekt

Prezentace projektu proběhla ve čtvrtek a pátek 8. a 9. března. Většina dětí předvedla perfektní výkony. Oceňuji, že všechny děti měly připravené vyprávění a hovořily téměř bez opory posteru.

Olympijské hry - centra

Snad není Čech, který by v únoru nefandil našim sportovcům na olympiádě v Koreji, proto i my jsme zaměřili práci v centrech na olympijské hry.

Exkurze k soudu

Poslední den v lednu jsme navštívili Justiční areál na Míčánkách. Díky paní Goláňové jsme získali přístup do míst, kam děti v tomto věku obvykle nechodí.

Assembly 2. 3. 2018

První březnový pátek proběhlo s dětmi z Wonderland Academy další společné setkání v gymnastickém sále. Všem žákům, kteří obdrželi ocenění za měsíc únor, srdečně gratulujeme.

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 1. března 2018 se v základní škole Wonderland Academy uskutečnil od 9.00 do 14.00 Den otevřených dveří. Zájemci z řad rodičů k nám přišli mnohdy možná i s budoucími prvňáčky prožít běžný školní den, zeptat se na vše, co je zajímalo, a podívat se, jak to u nás vypadá.

Sběrný dvůr - 2. třída

1.března navštívili žáci 2. třídy sběrný dvůr v Kunraticích. V rámci environmentální výchovy se seznámili s různými možnostmi nakládání s odpady a dozvěděli se, jaká je další cesta a zpracování nejrůznějších věcí, které již nepotřebujeme. Komentovaná prohlídka proběhla v rámci hodiny prvouky.

Africké pohybové hry

V pátek 9.3. jsme se v rámci kreativního workshopu pod vedením Sylvestera Amoaka z Ghany naučili tři africké hry.

Afrika - 1. workshop

V pátek 23.2. proběhl první ze série workshopů ve spolupráci s organizací Humanitas Afrika.

Snídaně s Wonderland Times - 23. 2. 2018

Každý poslední pátek v měsíci se scházíme ke snídani, při které si čteme noviny, na jejichž tvorbě se podíleli naši žáci. Můžeme se dočíst o událostech, které jsme ve škole prožili, i zprávy ze světa. Dozvíme se v nich i to, co nás teprve čeká. Noviny jsou psány česky a anglicky.

Assembly 31. 1. 2018

Čas neuvěřitelně rychle letí! Máme za sebou první pololetí školního roku 2017/2018. Dnešní den přinesl nejen vysvědčení, ale i Assembly a předávání ocenění The wonderful one žákům za měsíc leden.

Přírodovědná soutěž

Několik dětí z druhé třídy navštěvuje kroužek Zahradničení. Vzhledem k tomu, že v zimě zahrada spí a nabírá síly do další sezóny, rozhodly se děti z kroužku připravit pro spolužáky přírodovědnou soutěž.

Bambule

Vypadá to jednoduše, ale zas tak snadné to není. Řeč je o výrobě barevných bambulí. Děti z druhé třídy mohly vyzkoušet svou šikovnost při kreativním workshopu, který se uskutečnil 5. ledna.

Bruslení

V úterý 23. 1. 2018 se pro žáky z 1. a 2. třídy uskutečnil kurz bruslení. Vyrazili jsme do Strašnic na zcela nový stadion Padok Icerink.

Vánoční koncert - 2. třída

V předvánočním čase se již tradičně konal vánoční koncert Wonderland Academy, na němž vystoupily všechny děti z naší školy. Druháci recitovali báseň Jiřího Žáčka Tulákovy Vánoce a zpívali koledu Štědrej večer nastal.

Assembly 5. 1. 2018

Assembly se v pátek 5. 1. 2018 odehrálo doslova ve znamení pětek. Pátý den prvního lednového týdne jsme se ještě plní dojmů z vánočních prázdnin všichni potkali na již pátém společném setkání. Z pěti tříd Wonderland Academy jsme vyhlásili pět žáků měsíce prosince. Pětkovou smršť kazí snad jen fakt, že naši žáci s titulem The Wonderful One domů pětky obvykle nenosí.

Filmová noc

V úterý 12. 12. 2017 se někteří žáčci z první a druhé třídy zúčastnili své historicky první školní "přespávačky". Akce nazvaná filmová noc vypukla v 17.30.

Pečeme linecké cukroví

V rámci příprav na Vánoce jsme si s dětmi vyzkoušeli rozválet a vykrajovat tvary z lineckého těsta. Už nám chybí jen promazání marmeládou a můžeme mlsat.

Zajímavá zaměstnání - projekt

30. listopadu děti prezentovaly své první letošní projekty - tentokrát na téma zajímavá zaměstnání. Dozvěděli jsme se řadu informací např. o povolání geodeta, soudce, dentální hygienistky, modelky, fotografa, bankéře, lékaře, vychovatelky a řadě dalších.

Mikulášská besídka

V úterý 5. 12. 2017 navštívil naši školu Mikuláš se svými pomocníky - čerty a andělem. Naštěstí neměli naši žáčci v pekelné knize zapsáno příliš mnoho hříchů, takže čerti, i když byli tři, odešli pryč s nepořízenou a prázdnými pytli a nám zůstaly plné třídy.

Assembly 1. 12. 2017

V pátek 1. 12. 2017 jsme zahájili poslední měsíc kalendářního roku. Sešli jsme se ráno již počtvrté na Assembly, abychom mimo jiné vyhlásili žáky měsíce listopadu. Gratulujeme všem oceněným, kteří na sobě velice pracovali.

S kaštany do lesa

V úterý 28.11. 2017 jsme se žáky všech tříd vyrazili na pěší výlet do kunratického lesa. Děti srnkám, daňkům, muflonům a dalším lesním zvířátkům samy donesly vlastnoručně nasbírané kaštany a jiné podzimní plody.

Dělení hlásek

V češtině jsme začali probírat velkou kapitolu - dělení hlásek. Děti si samy vytvořily přehledné tabulky.

Snídaně s Wonderland Times

V pátek 24. 11. 2017 proběhla ráno od osmi hodin v jídelně školy oblíbená snídaně se školními novinami, které vytvářejí naši žáci. Všichni zúčastnění si je přečetli a pak společně probrali jednotlivé zajímavé příspěvky.

Assembly 3. 11. 2017

V pátek 3. 11. 2017 jsme se ráno sešli v gymnastickém sále na třetím společném setkání - Assembly. Tentokrát připadl titul The Wonderful One, ocenění pro nejlepšího žáka či žákyni měsíce října, těmto žákům: 1. A třída - Adam Rektor, 1. B třída - Nela Skokanová, 2. třída - Mia Vydržel, 3. třída - Kryštof Bohata, 4. třída - Juliana Horáková. Gratulujeme.

Dopis literárnímu hrdinovi

V rámci čtení měly děti za úkol napsat dopis literární postavě z knihy, kterou přečetly. Dopis dostala Dášeňka, Johanka z pohádky o chytré Horákyni, Beruška a dokonce i celá Kouzelná třída.

Halloween 2017

Poslední říjnový den jsme ve Wonderland Academy odpoledne oslavili Halloween. Do školy dorazili místo žáků různí kostlivci, čarodějnice a další příšerky a společně si všichni užili odpoledne plné aktivit a zábavy.

Práce v centrech - pohádky

V týdnu od 16.10. do 20.10. proběhla první práce v centrech v letošním školním roce, tentokrát na téma pohádky.

Assembly 6. 10. 2017

V pátek 6. 10. 2017 jsme se ráno sešli v gymnastickém sále na druhém společném setkání - Assembly. Tentokrát jsme poprvé udělili ve všech třídách jednomu žákovi titul The Wonderful One, ocenění pro nejlepšího žáka či žákyni uplynulého měsíce.

Hry s barvami

Výtvarná výchova s Miss Becky: Celé září bylo věnováno tématu barvy. Děti se naučily rozeznávat primární a sekundární barvy. Zjistily, jak vznikají sekundární barvy pomocí překrývání či míchání a pracovaly také s doplňkovými. Vyzkoušely řadu materiálů i technik a pobavily se při čtení "výtvarných knih". Výsledky jejich prací je možné shlédnout před třídou.

Kreativní workshop - stavebnice a skládačky

V rámci předmětu kreativní workshop si děti vyzkoušely práci s různými typy stavebnic a skládaček.

Sběr lesních plodů

V průběhu podzimních dní vyrazili žáci se svými rodiči do přírody pro kaštany, bukvice a žaludy a přinesli je do školy. Nasbírané plody pak společně dopravíme do lesa.

Podzimní srdíčkové dny 2017

Během třetího zářijového týdne se naše škola opět zapojila do projektu Podzimní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem. Společně se nám podařilo vybrat 3 035 Kč.