4. A

4. A

Třídní učitel: Petr Bendl

Třídu 4.A najdete na konci chodby za zelenými dveřmi. Uvítá Vás zde 18 dětí, které neváhají objevovat svět kolem sebe v blízkém i vzdálenějším okolí, ale pouští se i do pátrání po světě uvnitř sebe ve vlastní fantazii, citech a pocitech. Jedenáct kluků a sedm děvčat každý den vyráží na cestu za poznáním i zážitky v doprovodu svých učitelů, kteří se jim denně snaží předat to nejlepší ze svých znalostí i přesvědčení.

Život naší třídy

Wonka's Golden Ticket

Vánoce jsou časem pohádek, zázraků a splněných přání. Ve Wonderland Academy jsme podpořili splnění vánočního přání vybranému dítěti z databáze dobročinného fondu Patron dětí, kterému zašleme výtěžek z akce Wonka's Golden Ticket. V úterý 10. 12. 2019 bylo možné na recepci školy zakoupit za 50 Kč „kouzelnou čokoládu“. Děkujeme všem, kteří se rozhodli přispět na dobrou věc.

Mikuláš 2019

Mikuláš se svou družinou čertů a andělů nás letos navštívili ve čtvrtek 5. 12. 2019. Co myslíte? Podlehl spíše hartusení čertů nebo přímluvám andělů :-).

Vánoční tvoření ve WA 2019

Neformální setkání rodičů, dětí a učitelů spojené s předvánočním tvořením proběhlo v tomto školním roce ve středu 27. 11. 2019. V jídelně školy se v pohodové atmosféře vyráběly mimo jiné adventní věnce, abychom si jimi zkrášlili své příbytky :-).

Lípa Wonderland Academy

Výročí 30 let od sametové revoluce a pádu totalitního režimu v bývalém Československu jsme v naší základní škole oslavili mimo jiné zasazením Lípy republiky na prostranství u kruhového objezdu v Dobronické ulici, a to v pátek 15. listopadu v 10:30 hodin za přítomnosti starostky MČ Praha Kunratice Lenky Alinčové, místostarosty Kunratic Ivana Hýži a dalších významných hostů.

Halloween 2019

Pozor, pozor, letos jsme Halloween slavili ve čtvrtek 31. 10. 2019. Už od rána bylo ve škole pořádně rušno. Strašidla, příšerky a kostlivci nás věrně doprovázeli dopoledním učením i odpoledními zábavnými aktivitami. Všechny třídy byly velmi kreativní a pomohly vytvořit tu pravou strašidelnou atmosféru školy. Soutěž o nejzajímavěji vyzdobenou učebnu nakonec těstě vyhrála třída 2.B. Gratulujeme!

Podzimní srdíčkové dny 2019

Od pondělí 23. 9. 2019 probíhaly jeden týden tradiční Podzimní srdíčkové dny. Děkujeme všem, kteří zakoupením drobných předmětů u paní hospodářky přispěli na pomoc potřebným dětem. Tentokrát jsme vybrali 1 025 Kč.

Návštěva městské knihovny - 4. A

V pátek 11.10. 2019 navštívili čtvrťáci pobočku městské knihovny v Praze Krči. Paní knihovnice vysvětlila dětem systém řazení knih, seznámila je s vyhledáváním titulů v dětském oddělení a přečetla také ukázku z tajemného hallowenského příběhu. Některé děti si zařídily kartu do knihovny a většina odcházela s pěknou knihou na víkendové čtení.