2. B

2. B

Třídní učitelka: Zuzana Faldýnová

Vítejte v naší třídě 2.B! Na první školní Assembly jsme nacvičili divadelní hru o sv. Václavovi a tak nás hraní chytlo, že už teď přemýšlíme, jaký kus si vybereme pro naše další představení. Těšte se moc. Bude to opět skvělý zážitek.

Život naší třídy

Wonka's Golden Ticket

Vánoce jsou časem pohádek, zázraků a splněných přání. Ve Wonderland Academy jsme podpořili splnění vánočního přání vybranému dítěti z databáze dobročinného fondu Patron dětí, kterému zašleme výtěžek z akce Wonka's Golden Ticket. V úterý 10. 12. 2019 bylo možné na recepci školy zakoupit za 50 Kč „kouzelnou čokoládu“. Děkujeme všem, kteří se rozhodli přispět na dobrou věc.

Mikuláš 2019

Mikuláš se svou družinou čertů a andělů nás letos navštívili ve čtvrtek 5. 12. 2019. Co myslíte? Podlehl spíše hartusení čertů nebo přímluvám andělů :-).

Vánoční tvoření ve WA 2019

Neformální setkání rodičů, dětí a učitelů spojené s předvánočním tvořením proběhlo v tomto školním roce ve středu 27. 11. 2019. V jídelně školy se v pohodové atmosféře vyráběly mimo jiné adventní věnce, abychom si jimi zkrášlili své příbytky :-).

Lípa Wonderland Academy

Výročí 30 let od sametové revoluce a pádu totalitního režimu v bývalém Československu jsme v naší základní škole oslavili mimo jiné zasazením Lípy republiky na prostranství u kruhového objezdu v Dobronické ulici, a to v pátek 15. listopadu v 10:30 hodin za přítomnosti starostky MČ Praha Kunratice Lenky Alinčové, místostarosty Kunratic Ivana Hýži a dalších významných hostů.

Halloween 2019

Pozor, pozor, letos jsme Halloween slavili ve čtvrtek 31. 10. 2019. Už od rána bylo ve škole pořádně rušno. Strašidla, příšerky a kostlivci nás věrně doprovázeli dopoledním učením i odpoledními zábavnými aktivitami. Všechny třídy byly velmi kreativní a pomohly vytvořit tu pravou strašidelnou atmosféru školy. Soutěž o nejzajímavěji vyzdobenou učebnu nakonec těstě vyhrála třída 2.B. Gratulujeme!

Podzimní srdíčkové dny 2019

Od pondělí 23. 9. 2019 probíhaly jeden týden tradiční Podzimní srdíčkové dny. Děkujeme všem, kteří zakoupením drobných předmětů u paní hospodářky přispěli na pomoc potřebným dětem. Tentokrát jsme vybrali 1 025 Kč.

Assembly 4. 10. 2019

V pátek 4. 10. 2019 proběhlo v aule školy první letošní Assembly. Díky divadelnímu představení žáků třídy 2. B jsme si připomněli významnou osobnost českých dějin - svatého Václava. Děti si po právu vysloužily veliký potlesk všech zúčastněných. A protože začal podzim, vyzkoušeli jsme si zábavným kvízem naše znalosti z oblasti houbaření.

Park Gutovka - 2. B

Na závěr prvního školního týdne, a to v pátek 6. 9. 2019, vyrazila třída 2. B do multifunkčního parku Gutovka. Děti zde strávily dopoledne plné her, sportování a dobré nálady.