2. A

2. A

Třídní učitelka: Irena Havlíčková

Za oranžovými dveřmi 2. A najdete deset zvídavých dětí, které se neohroženě vrhají do nejrůznějších dobrodružství a kritickýma očima zkoumají okolní svět. V naší „detektivní kanceláři“ přijdeme na kloub kdejaké záhadě.

Společnost nám ve třídě dělají žabák Ferda a jeho mouchy, kteří nám pomáhají porozumět emocím. Rádi se také noříme do stran knihy Sedm návyků šťastných dětí. Že nás čtení baví, určitě poznáte. Stačí se rozhlédnout.

Život naší třídy

Halloween 2019

Pozor, pozor, letos jsme Halloween slavili ve čtvrtek 31. 10. 2019. Už od rána bylo ve škole pořádně rušno. Strašidla, příšerky a kostlivci nás věrně doprovázeli dopoledním učením i odpoledními zábavnými aktivitami. Všechny třídy byly velmi kreativní a pomohly vytvořit tu pravou strašidelnou atmosféru školy. Soutěž o nejzajímavěji vyzdobenou učebnu nakonec těstě vyhrála třída 2.B. Gratulujeme!

Lípa Wonderland Academy

17. listopadu 2019 si připomeneme jednu z nejvýznamnějších událostí minulého století - Sametovou revoluci. Výročí 30 let od pádu totalitního režimu v bývalém Československu v naší základní škole oslavíme mimo jiné zasazením lípy republiky na prostranství u kruhového objezdu v Dobronické ulici.

Vánoční tvoření ve WA 2019

Neformální setkání rodičů, dětí a učitelů spojené s předvánočním tvořením proběhne v tomto školním roce ve středu 27. 11. 2019. Vyrábět budeme i tentokrát mimo jiné adventní věnce, abychom si jimi zkrášlili své příbytky :-).

Mikuláš 2019

Mikuláš nás letos navštíví ve čtvrtek 5. 12. 2019. Co myslíte, děti? Podlehne spíše hartusení čerta nebo přímluvám anděla :-).

Podzimní srdíčkové dny 2019

Od pondělí 23. 9. 2019 probíhaly jeden týden tradiční Podzimní srdíčkové dny. Děkujeme všem, kteří zakoupením drobných předmětů u paní hospodářky přispěli na pomoc potřebným dětem. Tentokrát jsme vybrali 1 025 Kč.

Výlet do ZOO - 2. A

V pátek 6. 9. 2019 se žáci 2. A vydali do pražské ZOO. Mimo jiné navštívili sýce rousného, kterého dříve adoptovali.