1. B třída

1. B třída

Třídní učitelka: Daniela Malá

Počet dětí ve třídě: 15
Místnost: červená učebna
1. B třídu navštěvuje 7 dívek a 8 chlapců.

Naši třídu tvoří 15 úžasných dětí a paní učitelky Dani a Becky. Sídlíme v červené třídě, hned vedle 1. A. Rádi zpíváme, proto máme ve třídě piano a spoustu hudebních nástrojů. Baví nás také přicházet záhadám na kloub, a to nejen v matematice. Ve třídě máme veliký strom 7 návyků a s každým naším oceněním se postupně zabarvuje.
Daniela Malá

Život třídy

Škola v přírodě 2018

Letošní škola v přírodě žáků Základní školy Wonderland Academy se uskutečnila v termínu od 18. 6. do 22. 6. 2018 v Benecku v západních Krkonoších. Děti vyrazily společně se svými učiteli na týden plný sportovních výkonů, zábavy, dobrodružství, ale i učení a poznávání.

Dětský den v lese

V neděli 3. 6. 2018 pořádala ZŠ Wonderland Academy Dětský den v lese. Za doprovodu Dominiky a Martiny vyrazily děti od školy pěšky do lesa, kde pro ně byl připraven zábavně-naučný program s tematikou lesa a jeho obyvatel. Všichni si výlet pod koruny stromů velice užili.

Snídaně s Wonderland Times 25. 5. 2018

V pátek 25. 5. 2018 proběhla v jídelně školy další snídaně. Žáci se přišli podívat na nové vydání školních novin a posnídat u toho se svými kamarády. Určitě zde byla spousta zajímavých témat k řešení :-).

Kvarteto

K tématu zdravá strava jsme si vytvořili výživová kvarteta. Pochopili jsme nejen princip této karetní hry, ale také to, jaké potraviny jsou vyrobené z obilovin, co patří mezi ovoce, mléčné výrobky či jídla s masem. Kromě zajímavých poznatků nám zůstane i karetní hra, kterou o volných chvilkách rádi hrajeme.

Projektový den - IZS

V rámci projektového dne nás navštívily všechny složky integrovaného záchranného systému. Naučili jsme se spoustu důležitých věcí. Celý den byl plný nejen informací, ale také zábavy.

Beseda s Petrem Jandou

V rámci tématu Moje vysněné budoucí povolání nás navštívil fotbalista, pan Petr Janda, který aktivně hrál fotbal za Slávii, ale působil také v české reprezentaci či v Turecku.

Rozumím sobě

V rámci projektu Rozumím sobě jsme si vytvářeli knihu plnou informací o nás. Měřili jsme se, vážili, ale také kreslili, v čem jsme jedineční nebo čím chceme jednou být. Nejvíce zábavy jsme si užili při tvorbě obtisků svých chodidel.

Snídaně s Wonderland Times - 27. 4. 2018

Poslední dubnový pátek proběhla tradiční snídaně nad školními novinami. Máme radost, že posnídat, posedět a pobesedovat chodí stále více našich školáků :-)

Assembly 9. 4. 2018

Druhý dubnový týden přinesl hned v pondělí ráno další Assembly. Společně jsme probrali některé důležité zásady chování, popřáli všem dětem, které budou slavit své narozeniny v průběhu měsíce dubna, zazpívali si s doprovodem kytary paní učitelky Martiny a předali ocenění The wonderful one za měsíc březen. Gratulujeme pětici oceněných.

Book Fair

V pátek 6. dubna 2018 proběhl ve Wonderland Academy tradiční Book Fair. Děti měly v ten den možnost zakoupit si anglické dětské knihy od předního britského nakladatelství USBORNE. Tuto akci jsme pořádali jako součást oslav "Měsíce knihy". Nezávislým zástupcem nakladatelství pro naši školu byla Zoë Vobořilová, která zde také zorganizovala program Usborne "Tvůrčí workshop".

Ivona Březinová - autorská literární beseda

V pátek 23. 3. 2018 navštívila naši základní školu oblíbená a známá spisovatelka knih pro děti a mládež Ivona Březinová. Návštěva byla domluvena v rámci měsíce knihy a završila Noc s Andersenem. Během dopoledne se uskutečnily dvě besedy, jejichž součástí bylo také autorské čtení.

Noc s Andersenem

Žáci z třetí třídy se společně se žáky z 1. B zapojili do celorepublikového projektu na podporu rozvoje čtenářství a strávili noc z 22.3. na 23.3. jako Noc s Andersenem "přespávačkou" ve škole. Letošní téma O pejskovi a kočičce nabízelo samo o sobě spoustu aktivit.

Assembly 2. 3. 2018

První březnový pátek proběhlo s dětmi z Wonderland Academy další společné setkání v gymnastickém sále. Všem žákům, kteří obdrželi ocenění za měsíc únor, srdečně gratulujeme.

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 1. března 2018 se v základní škole Wonderland Academy uskutečnil od 9.00 do 14.00 Den otevřených dveří. Zájemci z řad rodičů k nám přišli mnohdy možná i s budoucími prvňáčky prožít běžný školní den, zeptat se na vše, co je zajímalo, a podívat se, jak to u nás vypadá.

Neposedové

Velmi nás teď baví nové matematické prostředí Neposedové. To jsou čísla, která se zatoulala z úloh a neví, jak se vrátit zpátky.

Loto

Už umíme číst i zapsat všechna písmenka, a tak tedy zvládáme i novou hru Loto. Nebylo to pro nás ze začátku vůbec jednoduché.

Volby v 1. B

I my v první třídě jsme žili volbami. V reakci na druhé kolo prezidentských voleb jsme si také uspořádali volby, ale naše třídní.

Snídaně s Wonderland Times - 23. 2. 2018

Každý poslední pátek v měsíci se scházíme ke snídani, při které si čteme noviny, na jejichž tvorbě se podíleli naši žáci. Můžeme se dočíst o událostech, které jsme ve škole prožili, i zprávy ze světa. Dozvíme se v nich i to, co nás teprve čeká. Noviny jsou psány česky a anglicky.

Včelka

Moc nás baví interaktivní vyučování s naší kamarádkou Včelkou. Tento program nás učí číst písmenka, hádat slova, obrázkově číst, ale můžeme si i zahrát pexeso, střelnici a spoustu dalších her.

Assembly 31. 1. 2018

Čas neuvěřitelně rychle letí! Máme za sebou první pololetí školního roku 2017/2018. Dnešní den přinesl nejen vysvědčení, ale i Assembly a předávání ocenění The wonderful one žákům za měsíc leden.

Muzeum smyslů

Děti z prvních tříd navštívily v úterý 30.1. 2018 nově otevřené Muzeum smyslů v Jindřišské ulici. Všichni si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak naše smysly fungují, ale i to, jak snadno je lze ošálit.

Poštovní schránka

Ve třídě 1. B si nyní nově posíláme dopisy. V rohu učebny máme schránku, do které vhazujeme dopisy, vzkazy i otázky pro konkrétního jednotlivce nebo pro celou třídu.

Bruslení

V úterý 23. 1. 2018 se pro žáky z 1. a 2. třídy uskutečnil kurz bruslení. Vyrazili jsme do Strašnic na zcela nový stadion Padok Icerink.

Rozvíjíme náš hmat

V rámci výtvarné výchovy jsme si rozvíjeli jeden z našich smyslů - hmat. Velmi jsme si tuto aktivitu užili.

Vánoční vystoupení

Naše první veřejné vystoupení bylo na vánoční besídce pro rodiče, na kterou jsme si připravili scénku s názvem Tajemný dárek a krátký taneček na píseň All I Want for Christmas is you. Obojí jsme svědomitě připravovali a měli jsme velikou radost, že naše vystoupení sklidilo potlesk a našim rodičům se moc líbilo.

Sedmičky Josefa Lady - 1. B

Před Vánoci jsme navštívili krásnou výstavu Josefa Lady v Tančícím domě s názvem Sedmičky Josefa Lady. Viděli jsme, jak vypadal jeho pracovní stůl i jaké používal barvy.

Tajný dárek

Před svátky jsme se navzájem potěšili a dali si tajné dárky. Každý si vylosoval jedno jméno spolužáka nebo spolužačky a vymyslel a koupil dárek, aby mu/jí udělal radost.

Assembly 5. 1. 2018

Assembly se v pátek 5. 1. 2018 odehrálo doslova ve znamení pětek. Pátý den prvního lednového týdne jsme se ještě plní dojmů z vánočních prázdnin všichni potkali na již pátém společném setkání. Z pěti tříd Wonderland Academy jsme vyhlásili pět žáků měsíce prosince. Pětkovou smršť kazí snad jen fakt, že naši žáci s titulem The Wonderful One domů pětky obvykle nenosí.

Ladovská zima

Naše druhá Centra aktivit podle programu Začít spolu, byla tentokrát na téma zima. Děti si vyzkoušely podle postupu připravit potravu pro ptáčky, naučily se básničku, očíslovaly měsíce v roce a opět zvládly hypotézu.

Filmová noc

V úterý 12. 12. 2017 se někteří žáčci z první a druhé třídy zúčastnili své historicky první školní "přespávačky". Akce nazvaná filmová noc vypukla v 17.30.

Mikulášská besídka

V úterý 5. 12. 2017 navštívil naši školu Mikuláš se svými pomocníky - čerty a andělem. Naštěstí neměli naši žáčci v pekelné knize zapsáno příliš mnoho hříchů, takže čerti, i když byli tři, odešli pryč s nepořízenou a prázdnými pytli a nám zůstaly plné třídy.

Assembly 1. 12. 2017

V pátek 1. 12. 2017 jsme zahájili poslední měsíc kalendářního roku. Sešli jsme se ráno již počtvrté na Assembly, abychom mimo jiné vyhlásili žáky měsíce listopadu. Gratulujeme všem oceněným, kteří na sobě velice pracovali.

Mikulášské přípravy

V pátek 1. 12. jsme se v hodině výtvarné výchovy začali chystat na příchod Mikuláše, čerta a anděla. Školu navštíví v úterý 5. 12. 2017. Děti si připravovaly vlastní papírové taštičky a pevně věří, že nemají v knize hříchů příliš mnoho záznamů, takže jim ji Mikuláš naplní ovocem a čert nezašpiní uhlím.

S kaštany do lesa

V úterý 28.11. 2017 jsme se žáky všech tříd vyrazili na pěší výlet do kunratického lesa. Děti srnkám, daňkům, muflonům a dalším lesním zvířátkům samy donesly vlastnoručně nasbírané kaštany a jiné podzimní plody.

Snídaně s Wonderland Times

V pátek 24. 11. 2017 proběhla ráno od osmi hodin v jídelně školy oblíbená snídaně se školními novinami, které vytvářejí naši žáci. Všichni zúčastnění si je přečetli a pak společně probrali jednotlivé zajímavé příspěvky.

Assembly 3. 11. 2017

V pátek 3. 11. 2017 jsme se ráno sešli v gymnastickém sále na třetím společném setkání - Assembly. Tentokrát připadl titul The Wonderful One, ocenění pro nejlepšího žáka či žákyni měsíce října, těmto žákům: 1. A třída - Adam Rektor, 1. B třída - Nela Skokanová, 2. třída - Mia Vydržel, 3. třída - Kryštof Bohata, 4. třída - Juliana Horáková. Gratulujeme.

Halloween 2017

Poslední říjnový den jsme ve Wonderland Academy odpoledne oslavili Halloween. Do školy dorazili místo žáků různí kostlivci, čarodějnice a další příšerky a společně si všichni užili odpoledne plné aktivit a zábavy.

Kukátko do podzimu

V minulém týdnu jsme se poprvé učili v Centrech aktivit. Název center byl Kukátko do podzimu, do kterého jsme nahlédli ve všech 4 aktivitách.

Assembly 6. 10. 2017

V pátek 6. 10. 2017 jsme se ráno sešli v gymnastickém sále na druhém společném setkání - Assembly. Tentokrát jsme poprvé udělili ve všech třídách jednomu žákovi titul The Wonderful One, ocenění pro nejlepšího žáka či žákyni uplynulého měsíce.

Naše první tabulka

Velmi nás baví hrát si s tvary s různými vlastnostmi. Hrajeme třeba Zlatou bránu, kterou můžou projít pouze ti, kteří mají v ruce tvar, který má nějaký společný požadovaný prvek - barvu, tvar, velikost nebo tloušťku. Někdy nás dveřník i několikrát vrátí, ale nakonec na to vždy přijdeme a můžeme projít.

Hrášky a fazole - skupinová práce

V matematice si své výpočty někdy potřebujeme ověřit. Osvědčilo se nám použít nějakou pomůcku. Když jsme chtěli přijít na to, kolik je 2 plus 3, hodili jsme dva hrášky a tři fazole a spočítali jsme si, kolik nám vypadlo do mističky dohromady luštěnin. Vše jsme si nakreslili a pak o tom diskutovali s ostatními.

Sběr lesních plodů

V průběhu podzimních dní vyrazili žáci se svými rodiči do přírody pro kaštany, bukvice a žaludy a přinesli je do školy. Nasbírané plody pak společně dopravíme do lesa.

Podzimní srdíčkové dny 2017

Během třetího zářijového týdne se naše škola opět zapojila do projektu Podzimní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem. Společně se nám podařilo vybrat 3 035 Kč.