1. A třída

1. A třída

Třídní učitelka: Alena Nováková

Počet dětí ve třídě: 14
Místnost: zelená učebna
1. A třídu navštěvuje 8 dívek a 6 chlapců.

Naši třídu tvoří osm dívek, šest chlapců, paní učitelka Alenka a Mr Aaron. Učíme se v zelené třídě hned vedle kanceláře školy. Zatím se teprve seznamujeme, ale už jsme společně odvedli velký kus práce - počítáme, poznáváme písmenka, učíme se básničky, tvoříme a stále objevujeme různé zajímavosti.
Alena Nováková

Život třídy

Stará novinka

"Jé, to je stará tiskárna!" "Ale ne, to je přece psací stroj." Dnes máme ve třídě novinku, jedná se o starý psací stroj. Vyzkoušeli jsme si na něm napsat několik slov.

Komunikujeme s odborníky

Jak jsme již v jiném příspěvku uváděli, pozorujeme společně přes YouTube sokolí hnízdo v Děčíně. Začaly nás napadat zajímavé otázky ohledně života sokolů, a tak jsme zavolali na správu NP České Švýcarsko a zeptali se přímo odborníků.

Tvoříme si ve třídě obchod

Konečně jsme se pustili do připravování obchodu. Nejprve jsme si shrnuli, co všechno k němu potřebujeme vyrobit, následně jsme se rozdělili do skupin a začali dle vlastních návrhů tvořit.

Snídaně s Wonderland Times - 27. 4. 2018

Poslední dubnový pátek proběhla tradiční snídaně nad školními novinami. Máme radost, že posnídat, posedět a pobesedovat chodí stále více našich školáků :-)

Povolání lékaře

Ve středu 18. 4. 2018 zavítal do 1. A pan Levý. Děti se dozvěděly nejen další zajímavosti o lidském těle, ale především získaly i nové informace o povolání lékaře.

Snídaně s Wonderland Times 25. 5. 2018

Přijďte se i v květnu podívat na nové vydání školních novin a posnídat u toho se svými kamarády. Určitě bude spousta zajímavých témat k řešení :-)

Dětský den v lese

V neděli 3. 6. 2018 pořádá ZŠ Wonderland Academy Dětský den v lese. Za doprovodu Dominiky a Martiny vyrazí děti od školy pěšky do lesa, kde pro ně bude připraven zábavně-naučný program s tematikou lesa a jeho obyvatel.

Škola v přírodě 2018

Letošní škola v přírodě žáků Základní školy Wonderland Academy se uskuteční v termínu od 18. 6. do 22. 6. 2018 v Benecku v západních Krkonoších. Děti vyrazí společně se svými učiteli na týden plný sportovních výkonů, zábavy, dobrodružství, ale i učení a poznávání. Střechu nad hlavou nám tentokrát poskytne hotel Alfonska.

Assembly 9. 4. 2018

Druhý dubnový týden přinesl hned v pondělí ráno další Assembly. Společně jsme probrali některé důležité zásady chování, popřáli všem dětem, které budou slavit své narozeniny v průběhu měsíce dubna, zazpívali si s doprovodem kytary paní učitelky Martiny a předali ocenění The wonderful one za měsíc březen. Gratulujeme pětici oceněných.

Book Fair

V pátek 6. dubna 2018 proběhl ve Wonderland Academy tradiční Book Fair. Děti měly v ten den možnost zakoupit si anglické dětské knihy od předního britského nakladatelství USBORNE. Tuto akci jsme pořádali jako součást oslav "Měsíce knihy". Nezávislým zástupcem nakladatelství pro naši školu byla Zoë Vobořilová, která zde také zorganizovala program Usborne "Tvůrčí workshop".

Jaro - centra aktivit

V uplynulém týdnu jsme s dětmi pracovali v centrech aktivit. Samy děti si všimly, že jim práce ve skupinách šla daleko lépe než naposledy. Spolupracovaly, a to nejen ve své skupince, ale pomáhaly si i jednotlivé skupiny mezi sebou.

Sokol stěhovavý

V českém jazyce jsme četli o ptácích, v souvislosti s tím jsme na youtube pozorovali sokolí hnízdo v Děčíně. Na následujícím odkazu (https://www.youtube.com/watch?v=_iZl1MUCIpk) je živý přenos. Teď sedí sokol stěhovavý na vejcích. Těšíme se, až se mláďátka vylíhnou :).

Ivona Březinová - autorská literární beseda

V pátek 23. 3. 2018 navštívila naši základní školu oblíbená a známá spisovatelka knih pro děti a mládež Ivona Březinová. Návštěva byla domluvena v rámci měsíce knihy a završila Noc s Andersenem. Během dopoledne se uskutečnily dvě besedy, jejichž součástí bylo také autorské čtení.

Zvuk

Na hodině prvouky jsme si povídali o lidském těle. Zaujal nás ušní bubínek, a tak jsme se dostali i k tomu, jak se zvuk přenáší. Vyrobili jsme si vlastní jednoduché kelímkové telefony.

Vesmír

Do třídy 1. A nás přišel ve středu 28. 2. 2018 navštívit Max Šeba, bratr Hedvičky, který si pro nás pečlivě připravil povídání o Vesmíru. Vytvořil ke své prezentaci i model sluneční soustavy, abychom si to dokázali lépe představit.

Assembly 2. 3. 2018

První březnový pátek proběhlo s dětmi z Wonderland Academy další společné setkání v gymnastickém sále. Všem žákům, kteří obdrželi ocenění za měsíc únor, srdečně gratulujeme.

Den otevřených dveří

Ve čtvrtek 1. března 2018 se v základní škole Wonderland Academy uskutečnil od 9.00 do 14.00 Den otevřených dveří. Zájemci z řad rodičů k nám přišli mnohdy možná i s budoucími prvňáčky prožít běžný školní den, zeptat se na vše, co je zajímalo, a podívat se, jak to u nás vypadá.

Snídaně s Wonderland Times - 23. 2. 2018

Každý poslední pátek v měsíci se scházíme ke snídani, při které si čteme noviny, na jejichž tvorbě se podíleli naši žáci. Můžeme se dočíst o událostech, které jsme ve škole prožili, i zprávy ze světa. Dozvíme se v nich i to, co nás teprve čeká. Noviny jsou psány česky a anglicky.

Assembly 31. 1. 2018

Čas neuvěřitelně rychle letí! Máme za sebou první pololetí školního roku 2017/2018. Dnešní den přinesl nejen vysvědčení, ale i Assembly a předávání ocenění The wonderful one žákům za měsíc leden.

Muzeum smyslů

Děti z prvních tříd navštívily v úterý 30.1. 2018 nově otevřené Muzeum smyslů v Jindřišské ulici. Všichni si na vlastní kůži vyzkoušeli, jak naše smysly fungují, ale i to, jak snadno je lze ošálit.

Experiment s vejci

Dnes jsme ve škole připravovali pokus se zoubky (popřípadě vejci), lupou jsme si je pořádně prohlédli. Poté jsme se snažili odhadnout, co různé tekutiny se zoubky (skořápkou) udělají. Uvidíme tedy po víkendu.

Dopisy

Už umíme napsat všechna písmenka a poskládat z nich slova. Nyní nám do naší třídy přibyla poštovní schránka. Můžeme do ní hodit jakýkoli dopis či vzkaz ať už pro jednoho spolužáka nebo pro celou třídu.

Čtecí koutek

Ve třídě jsme si vyčlenili koutek na čtení. Dostali jsme spoustu polštářků, na které si sedáme a pohodlně si tak čteme knížky, prohlížíme encyklopedie či nové anglické obrázkové slovníky.

Bruslení

V úterý 23. 1. 2018 se pro žáky z 1. a 2. třídy uskutečnil kurz bruslení. Vyrazili jsme do Strašnic na zcela nový stadion Padok Icerink.

Assembly 5. 1. 2018

Assembly se v pátek 5. 1. 2018 odehrálo doslova ve znamení pětek. Pátý den prvního lednového týdne jsme se ještě plní dojmů z vánočních prázdnin všichni potkali na již pátém společném setkání. Z pěti tříd Wonderland Academy jsme vyhlásili pět žáků měsíce prosince. Pětkovou smršť kazí snad jen fakt, že naši žáci s titulem The Wonderful One domů pětky obvykle nenosí.

Krmení pro ptáčky

V centrech aktivit jsme se kromě jiného dozvěděli, co můžeme ptáčkům na zimu připravit. Po důsledném pročtení receptu jsme společnými silami vytvořili "ptačí mňamku".

Plakát - zima

Do 1. A nás přišel navštívit druhák Kuba. Představil nám projekt o dentální hygienistce, na kterém pracoval. S sebou měl i velký plakát plný obrázků, na němž byly shrnuty důležité informace. Prvňáčky tato forma prezentování nadchla a sami navrhli, že si také připraví plakát.

Filmová noc

V úterý 12. 12. 2017 se někteří žáčci z první a druhé třídy zúčastnili své historicky první školní "přespávačky". Akce nazvaná filmová noc vypukla v 17.30.

Mikulášská besídka

V úterý 5. 12. 2017 navštívil naši školu Mikuláš se svými pomocníky - čerty a andělem. Naštěstí neměli naši žáčci v pekelné knize zapsáno příliš mnoho hříchů, takže čerti, i když byli tři, odešli pryč s nepořízenou a prázdnými pytli a nám zůstaly plné třídy.

Assembly 1. 12. 2017

V pátek 1. 12. 2017 jsme zahájili poslední měsíc kalendářního roku. Sešli jsme se ráno již počtvrté na Assembly, abychom mimo jiné vyhlásili žáky měsíce listopadu. Gratulujeme všem oceněným, kteří na sobě velice pracovali.

S kaštany do lesa

V úterý 28.11. 2017 jsme se žáky všech tříd vyrazili na pěší výlet do kunratického lesa. Děti srnkám, daňkům, muflonům a dalším lesním zvířátkům samy donesly vlastnoručně nasbírané kaštany a jiné podzimní plody.

Snídaně s Wonderland Times

V pátek 24. 11. 2017 proběhla ráno od osmi hodin v jídelně školy oblíbená snídaně se školními novinami, které vytvářejí naši žáci. Všichni zúčastnění si je přečetli a pak společně probrali jednotlivé zajímavé příspěvky.

Tak trochu jiný autoportrét

Arnošt nám přinesl do ranního kroužku ukázat velmi zajímavý kalendář. Na úvodní stránce jsme se seznámili s malíři, kteří mají ochrnuté ruce. To jim ale nebrání v tom, aby se věnovali výtvarnému umění.

Práce s teploměry

Do 1. A jsme si pořídili dva teploměry. Jeden jsme dali za okno, druhý jsme pověsili ve třídě. Každý den do tabulky pečlivě zaznamenáváme, jaká je teplota venku i vevnitř. Na konci měsíce si z naměřených hodnot sestavíme graf.

Assembly 3. 11. 2017

V pátek 3. 11. 2017 jsme se ráno sešli v gymnastickém sále na třetím společném setkání - Assembly. Tentokrát připadl titul The Wonderful One, ocenění pro nejlepšího žáka či žákyni měsíce října, těmto žákům: 1. A třída - Adam Rektor, 1. B třída - Nela Skokanová, 2. třída - Mia Vydržel, 3. třída - Kryštof Bohata, 4. třída - Juliana Horáková. Gratulujeme.

Halloween 2017

Poslední říjnový den jsme ve Wonderland Academy odpoledne oslavili Halloween. Do školy dorazili místo žáků různí kostlivci, čarodějnice a další příšerky a společně si všichni užili odpoledne plné aktivit a zábavy.

Assembly 6. 10. 2017

V pátek 6. 10. 2017 jsme se ráno sešli v gymnastickém sále na druhém společném setkání - Assembly. Tentokrát jsme poprvé udělili ve všech třídách jednomu žákovi titul The Wonderful One, ocenění pro nejlepšího žáka či žákyni uplynulého měsíce.

Tvorba učebnice

Učebnice už nám nestačí, tak tvoříme vlastní :). Matematika nás moc baví a pěkně nám jde, proto jsme se rozhodli, že budeme úlohy nejen počítat, ale začneme je i sami tvořit. Podílí se úplně každý. Tak snad se bude nová učebnice líbit i našim spolužákům z 1. B, pro které ji se zapálením připravujeme.

Poznáváme svět

22. 9. 2017 jsme se společně vydali poznávat okolí naší školy. Všímali jsme si dopravních značek, učili se správně přejít přes přechod, poznávali jsme stromy a potkali jsme dokonce i kobylku. Pozorovali jsme krásy, které s sebou přináší podzim v podobě zbarveného listí. Všimli jsme si ale i pohozených odpadků, a to hned nedaleko kontejnerů na tříděný odpad!

Sběr lesních plodů

V průběhu podzimních dní vyrazili žáci se svými rodiči do přírody pro kaštany, bukvice a žaludy a přinesli je do školy. Nasbírané plody pak společně dopravíme do lesa.

Podzimní srdíčkové dny 2017

Během třetího zářijového týdne se naše škola opět zapojila do projektu Podzimní srdíčkové dny od obecně prospěšné společnosti Život dětem. Společně se nám podařilo vybrat 3 035 Kč.